Poslanec Kubáň sa ohradil voči primátorovi: Nie sme váš koaličný partner

Článok bol aktualizovaný o stanovisko primátora.

Predseda poslaneckého klubu Za slušný Ružomberok Ľubomír Kubáň sa v reakcii pre Ružomberský magazín ohradil voči nedávnym vyjadreniam primátora Igora Čombora, že sú spolu v jednej koalícii.

Ešte počas januárového zasadnutia mestského zastupiteľstva primátor Čombor označil poslanecký klub Za slušný Ružomberok za súčasť koalície tvorenej Klubom primátora a KDH.

„Klub Za slušný Ružomberok podporuje všetky rozvojové projekty a procesy, ale sme neutrálnym klubom, ktorý nemá s nikým podpísanú žiadnu koaličnú dohodu ani memorandum o spolupráci,“ vyhlásil Kubáň pre Ružomberský magazín.

Naopak, viceprimátor Ján Bednárik (KDH) po zasadnutí prvého tohtoročného zastupiteľstva pre médiá povedal, že jeho poslanecký klub má s Klubom primátora uzatvorené memorandum o spolupráci. Čo sa v ňom nachádza, odmietol povedať.

„Jeho obsah je sprístupnený poslancom nášho klubu a pána primátora, ale nechceme ho zverejňovať,“ uviedol Bednárik.

Rokovanie mestského zastupiteľstva.

Po publikovaní týchto informácií primátor Čombor zaslal Ružomberskému magazínu stanovisko, v ktorom upresnil svoje predchádzajúce vyjadrenia na adresu klubu Za slušný Ružomberok.

„Síce nie sme koaliční, no prebieha medzi nami spolupráca, veľmi dobrá komunikácia a tak ako aj ja a môj klub, v tomto sa snažíme koordinovať svoje úsilie. Zároveň zdôrazňujem, že neutrálny postoj klubu Za slušný Ružomberok rešpektujem, nespochybňujem a ešte raz sa ospravedlňujem ak som ich mimochodom neuvedomujúc si, že niekto to takto môže vnímať, označil za koaličný klub,” uviedol Čombor.

Príkladom dobrej spolupráce medzi Klubom primátora, KDH a klubom Za slušný Ružomberok je podľa primátora napríklad vzájomná dohoda na zložení, predsedoch, podpredsedoch a počte mestských komisií.

„Stalo sa to v dobe, keď nebol založený klub z troch poslancov, ktorý vznikol pomerne neskoro a požiadavky tohto klubu mohlo schváliť mestské zastupiteľstvo, čo sa však neudialo,” poukázal Čombor na Klub nezávislých poslancov, ktorý tvoria Patrik Habo, Karol Javorka a Miroslav Zuberec.

Primátor ocenil, že klub Za slušný Ružomberok chce spolupracovať na dôležitých projektoch prospešných pre občanov a priložiť ruku k dielu. Zároveň však pripustil, že ich postoj sa časom môže zmeniť.

„Tento vývoj je možný. V prípade, že klub sa dostane do absolútnej opozície voči primátorovi a jeho klubu, teda pridá sa k poslancom, ktorí sa už vyhranili predom a majú veľmi tvrdý opozičný postoj voči mne, mojim snahám a proti môjmu klubu – bude to ich právo,” dodal primátor Čombor.

Foto – zilinskazupa.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.