Posledný domáci eurocupový duel

Ružomberčanky čaká v priebehu týždňa tretí domáci súboj. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v stredu 1. novembra o 18:00 h štvrtý zápas skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA proti TTT Riga.

Zverenkyne Juraja Suju sa po troch stretnutiach nachádzajú na 4. mieste, keď doposiaľ všetky vystúpenia prehrali. Postupne podľahli Rige (56:81), Kayseri (63:87) a naposledy aj Olympiacosu (46:59). Treba však poznamenať, že Liptáčky čelili obrovským favoritom a vo všetkých prípadoch nechali na palubovke maximum.

Ružomberčanky sa na záverečný domáci eurocupový súboj nenaladili víťazne, keď cez víkend prehrali s majstrovskými Piešťanskými Čajkami 57:68. Aj v tomto stretnutí však domáce hráčky veľkému favoritovi poriadne podkurovali.

Výkon na hranici možností. „Ruža“ potrápila majstrovské Piešťany

Suverén „ružomberskej“ skupiny

Basketbalistky TTT Riga figurujú po polovici skupinovej fázy na 1. mieste, keď doposiaľ všetky zápasy vyhrali. Ako už bolo spomenuté, v otváracom stretnutí triumfovali nad Ružomberkom 81:56.

Následne lotyšské družstvo zdolalo Olympiacos (77:68) a naposledy aj Kayseri (80:60), pričom oba duely odohralo na súperových palubovkách. V domácej lige je lotyšské družstvo stopercentné, keď doterajšie tri vystúpenia vyhralo.

V druhom stretnutí F-skupiny Olympiacos privíta Kayseri. V akcii budú aj ďalší dvaja slovenskí zástupcovia – Piešťanské Čajky a Slávia Banská Bystrica. Piešťany nastúpia v poľskom GorzóweSlávia hostí vo svojej hale turecký Besiktas.

Blíži sa zaslúžená pauza

Všetky zápasy MBK Ružomberok v F-skupine Eurocupu naživo vysiela televízia RTVS Šport. Živý prenos bude k dispozícii aj na tomto linku.

Po štvrtom európskom vystúpení odohrajú Liptáčky najbližší duel v sobotu 4. novembra o 19:00 h, keď sa v rámci 7. kola Niké extraligy predstavia na palubovke nováčika – BK AS Trenčín. Po tomto súboji čaká Ružomberčanky reprezentačná prestávka.

Európsky pohár FIBA (Eurocup) – 4. kolo:

F-skupina:

Olympiacos SFP – Melikgazi Kayseri (1. november o 17:30 h)

MBK Ružomberok – TTT Riga (1. november o 18:00 h)

B-skupina:

Gorzów – Piešťanské Čajky (1. november o 19:00 h)

E-skupina:

Slávia Banská Bystrica – Besiktas (1. november o 18:00 h)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.