Posledný zápas v základnej časti

Liptáčky čaká záverečný duel v rámci základnej časti súťaže. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v sobotu 13. januára o 17:00 h stretnutie 14. kola Niké extraligy žien.

Zverenkyne Juraja Suju sa po 13. kolách nachádzajú na 2. mieste, s bilanciou desať výhier a tri prehry. V ostatnom súboji ťahali Liptáčky za kratší koniec, keď prehrali na pôde majstrovských Piešťan vysoko 39:73.

Najvyššia prehra v sezóne. Ružomberok vysoko podľahol úradujúcemu majstrovi

Premiéra medzi ligovou smotánkou

Basketbalistky BK AS Trenčín figurujú po trinástich odohraných stretnutiach na poslednej 8. priečke. V aktuálnom ročníku si doposiaľ pripísali jednu výhru a 12 prehier.

Hráčky spod hradu Matúša Čáka zaznamenali jediný triumf nad UMB Banská Bystrica (53:41), no v záverečnom stretnutí uplynulého kalendárneho roka im tento súper vrátil prehru aj s úrokmi (49:83). Vďaka tejto výhre sa banskobystrické vysokoškoláčky dostali v tabuľke práve pred nováčika.

V ostatnom stretnutí ťahali Trenčianky podľa očakávania za kratší koniec, keď prehrali s vicemajstrovskou Sláviou Banská Bystrica 23:96.

Favorit je jasný

Prvý tohtosezónny súboj medzi Ružomberkom a Trenčínom, ktorý sa uskutočnil na palubovke novica, ovládli podľa predpokladov Liptáčky, ktoré triumfovali 93:21. Ak Ružomberčanky potvrdia v domácom vystúpení papierové predpoklady a uspejú, tak si definitívne zaistia 2. miesto v tabuľke.

Navyše, ružomberský klub venuje výťažok zo vstupného zo zápasu s Trenčínom pre OZ Lienka pri Detskej klinike ÚVN Ružomberok.

Stretnutie s Trenčínom bude pre ružomberské basketbalistky posledné v rámci základnej časti súťaže. Po jej skompletizovaní sa ligová tabuľka rozdelí na dve polovice – skupinu o titul a skupinu o záchranu. Úvodné duely týchto skupín sú na programe v sobotu 20. januára.

Kontumácia?

Okrem zápasu ružomberských „žabiek“ s Trenčínom, je počas víkendu na programe už iba jeden duel, a to CBK Košice – Piešťanské Čajky. Banskobystrické „pumy“ odohrali derby s vysokoškoláčkami už včera (11. januára), pričom podľa očakávania triumfovali po výsledku 118:57.

Cez víkend sa však neuskutoční plánovaný súboj Young Angels Košice – ŠBK Šamorín. Košické basketbalistky totiž vo štvrtok 11. januára oznámili, že na zápas nenastúpia. Dôvodom je, že klub chce uprednostniť povinnosti svojich hráčok v iných súťažiach a nemá záujem hrať v nadstavbovej skupine o titul.

Program 14. kola Niké extraligy žien:

Slávia Banská Bystrica BK ŠK UMB Banská Bystrica 118:57

Young Angels Košice – ŠBK Šamorín (zrušené)

MBK Ružomberok – BK AS Trenčín (sobota 13. január o 17:00 h)

CBK Košice – Piešťanské Čajky (sobota 13. január o 17:00 h)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.