Postup s odretými ušami

Jan Hladík (vľavo) si bude obliekať oranžový dres do mája 2026. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali cez týždeň stretnutie 4. kola Slovnaft Cupu proti Liptovskému Mikulášu. Prinášame pozápasové vyjadrenia aktérov. 

Ružomberčania nastúpili na domáci duel s novým koučom Ondřejom Smetanom, ktorý zasadol na trénerskú lavičku iba deň pred pohárovým súbojom. Doterajší kormidelník Peter Tomko ostal v realizačnom tíme, keďže sa presunul na post asistenta. Oranžoví sa na liptovské derby nenaladili ideálne, keďže počas víkendu prehrali v Podbrezovej vysoko 0:5.

Českému trénerovi premiéra v novom pôsobisku vyšla, keď jeho zverenci zdolali Liptovský Mikuláš 2:1 po pokutových kopoch. Treba však poznamenať, že domáci favorit sa na postup poriadne nadrel.

Úspešná premiéra. Ružomberok ovládol po obrovskej dráme liptovské derby

O víťazovi rozhodli pokutové kopy

Autora víťaznej penalty Martina Chriena tešil postup jeho tímu do ďalšieho kola Slovnaft Cupu. „Zápas sme mali pod kontrolou až na červenú kartu, ktorej predchádzala hlúpa chyba. Teší ma, že sme hrali ako tím. Domnievam sa, že sme zaslúžene postúpili.“ 

Ružomberok hral takmer celý druhý polčas v oslabení, no napriek tomu mohol rozhodnúť o svojom triumfe ešte v riadnom hracom čase. Domáci obranca Alexander Selecký ale v obrovskej príležitosti zlyhal. „Čakali sme na takúto šancu. Škoda, že ju brankár chytil,“ uviedol Chrien.

Za muža zápasu označil ružomberský záložník svojho kolegu Tomáša Frühwalda, ktorý v poslednej sérii vychytal Tomáša Geráta. „Myslím si, že o postupe rozhodol brankár, nie ja. Pokutové kopy sú lotéria a my sme ich zvládli lepšie.“

Jendrišek nedal

Strelca vyrovnávajúceho gólu Erika Jendrišeka hnevala nevyužitá presilovka jeho mužstva. „V riadnom hracom čase mohlo jedno i druhé mužstvo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Mrzí ma, že sme nevyužili výhodu o jedného hráča.“

Bývalý slovenský reprezentant si loptu na biely bod postavil aj v rozstrele, lenže tentokrát minul bránu. „Nepremenená jedenástka ma škrie, penalty sú však lotéria. Každopádne to však bol bojovný a zaujímavý duel.“

Ďalšie derby

MFK Ružomberok si vďaka výhre v liptovskom derby zabezpečil postup do osemfinále Slovnaft Cupu, ktoré je predbežne na programe v stredu 8. novembra. V ňom zverenci Ondřeja Smetanu vyzvú druholigové FK Pohronie.

Najbližšie stretnutie odohrajú ružomberskí futbalisti zajtra (v sobotu 28. októbra o 18:00 h), keď na vlastnom štadióne privítajú MŠK Žilina.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.