Prestupová bomba! Pod Čebrať prichádza zahraničná hráčka

Oľga Jackovecová získala s MBK Ružomberok dva tituly. Foto: Rudolf Maškurica
Treťou posilou MBK Ružomberok sa stala Oľga Jackovecová, ktorá už v minulosti pôsobila v oranžovom drese.

Rodáčka z ukrajinského Berďansku naposledy hrávala vo švajčiarskom tíme BC Winterthur. Ešte pred tým sa však O. Jackovecová zapísala veľkými písmenami do dejín ružomberského basketbalu. V rokoch 2017-2020 totiž pôsobila táto skúsená 25-ročná hráčka v družstve Juraja Suju, pričom postupne sa vypracovala na jednu z jeho líderiek.

Počas svojho angažmánu v centre dolného Liptova získalaMBK Ružomberok dva extraligové tituly (2018/19, 2019/20) a jedno striebro (2017/18). Zároveň sa tejto 188 cm vysokej hráčke podarilo dvakrát zdvihnúť nad hlavu Slovenský pohár (2018/19, 2019/20).

Najlepšia strelkyňa ligy

premiérovej sezóne odohrala O. Jackovecová pod Čebraťom 28 ligových zápasov, v ktorých zaznamenala 178 bodov. V nasledujúcom ročníku bola najvyťaženejšou hráčkou „Ruže“, keď strávila na palubovke 730 minút, pričom si pripísala na svoje konto 304 bodov.

poslednej sezóne vo farbách MBK, ktorá bola predčasne ukončená pre pandémiu koronavírusu, sa stala O. Jackovecová najlepšou strelkyňou ligy, keď dosiahla métu 307 bodov.

Okrem toho si táto hráčka, spoločne s družstvom, výborne počínala aj v Európskom pohári FIBA. Staronovej akvizícii „Ruže“ sa darilo aj na reprezentačnej úrovni, keď v rokoch 20172019 bola súčasťou ukrajinského národného výberu na Majstrovstvách Európy.

Tretia posila v priebehu týždňa

Pre bronzový tím vlaňajšieho ročníka ženskej basketbalovej Extraligy ide už tretiu posilu. Uplynulý týždeň klub spod Čebraťa oznámil príchod dvoch hráčok – Anny KaliuzhnejBK ŠK UMB Banská Bystrica Diany MikovčákovejYoung Angels Košice.

MBK Ružomberok na svojej oficiálnej stránke tiež informoval o tom, že v nadchádzajúcom ročníku nebude v jeho tíme pôsobiť trojica hráčok – Natália UramováMartina Dovčíková a Soňa Svetlíková. Klub zároveň dodal, že na Liptove budú pokračovať ostatné hráčky, ktoré sa zaslúžili o bronzový úspech na čele s kapitánkou družstva Alexandrou Buknovou.

Začiatok nasledujúceho ročníka ženskej basketbalovej Niké extraligy je stanovený na 30. september. Titul obhajujú Piešťanské Čajky, ktoré vo finále zdolali Sláviu Banská Bystrica  3:0 na zápasy. MBK Ružomberok získal v minulej sezóne bronz, keď v boji o 3. miesto porazil Young Angels Košice 2:1 na zápasy.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.