Pri nehode v Likavke tragicky zahynul 59-ročný motorkár

Na mieste sa zrazil motocykel s osobným autom.

V pondelok 3. júla približne okolo 7:35 hod. ráno došlo v obci Likavka v okrese Ružomberok k tragickej dopravnej nehode. O život prišiel 59-ročný vodič, ktorý viedol motocykel značky Harley Davidson smerom na ružomberskú mestskú časť Hrboltová.

Následne, z doposiaľ presne nezistených príčin, došlo k zrážke s osobným motorovým vozidlom Volkswagen, ktoré viedol 27-ročný vodič po hlavnej ceste v smere na obec Lisková.

„Pri dopravnej nehode utrpel 59-ročný vodič motocykla zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. Vodič osobného motorového vozidla sa podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom,“ priblížila krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Ako dodala, u nebohého vodiča motocykla bude vykonaná pitva. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

POLÍCIA VYZÝVA

Polícia opakovane upozorňuje vodičov a všetkých účastníkov cestnej premávky na zodpovedné správanie sa na cestách, na dodržiavanie zákona o cestnej premávke a potrebnú opatrnosť, ohľaduplnosť na cestách navzájom medzi všetkými účastníkmi cestnej premávky, motorovými aj nemotorovými.

Zdroj: KRPZ Žilina

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.