Prvá výhra ružomberských basketbalistiek v nadstavbe

Liptáčky potvrdili úlohu favorita. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrali v sobotu 24. februára stretnutie 3. kola nadstavbovej časti Niké extraligy žien.

Liptáčky odohrali po týždni ďalší súboj proti Šamorínu. Naposledy s týmto súperom uspeli v Slovenskom pohári v rámci zápasu o 3. miesto 77:43. Aj v tomto prípade boli zverenkyne Juraja Suju favoritom, čo aj potvrdili. Ružomberčanky nemohli v stretnutí počítať, okrem vážne zranenej Andrey Andělovej, aj s Luciou Hadačovou. Na druhej strane, Šamorínčanky prišli na duel len so siedmimi hráčkami, no napriek tomu predviedli v Koniarni výkon na hranici fyzických možností.

„Ruža“ nepodala síce oslnivý výkon, avšak bez problémov zvíťazila. Veľký krok k výhre urobila už v prvej štvrtine, ktorú ovládla suverénne 23:8. V druhej perióde zaznamenali Liptáčky výbornú 14-bodovú šnúru, ktorou navýšili svoj náskok z 26:14 na 40:14. Do kabín napokon išli družstvá za stavu 46:24.

Pohodlná výhra

Po zmene strán pokračovali Liptáčky v postupnom navyšovaní skóre, pričom v priebehu tejto časti hry zvýšili svoje vedenie na úroveň 30 bodov. Výraznú zápasovú minutáž dostali predovšetkým v druhom polčase aj mladé hráčky z lavičky. Pred záverečnou desaťminútovkou viedli zverenkyne Juraja Suju 67:38.

Posledná perióda bola chudobná na body na oboch stranách, keďže ich padlo iba 20. Ružomberčanky napriek tomu aj túto štvrtinu ovládli a napokon triumfovali nad Šamorínom 80:45 a prispali si prvú výhru v nadstavbe.

Najbližší týždeň bez zápasu

Najlepšou ružomberskou strelkyňou bola tradične Oľga Jackovecová, ktorá zaznamenala 21 bodov. Dvojcifernú hranicu bodov prekročili aj Alexandra BuknováDiana Mikovčáková (obe po 12 bodov).

Najbližší duel odohrajú ružomberské basketbalistky v stredu 6. marca o 18:00 h, keď sa predstavia na palubovke Slávie Banská Bystrica.

Ružomberčanky nastrieľali v oboch prvopolčasových štvrtinách po 23 bodov. Foto: Rudolf Maškurica

Niké extraliga ženy – 3. kolo (nadstavba):

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 80:45 (46:24)

MBK Ružomberok: Jackovecová 21, Buknová a Mikovčáková po 12, Kaľužná a Štefančová po 9, Ďuratná 7, Michaličková 6, Škvareková a Urbanová po 2.

ŠBK Šamorín: Marcová 17, Vargová 10, Lüttmerdingová a Ošťadálová po 6, Soókyová 5, Slamová 1.

Trojky: 5-0. Diváci: 372. Úspešnosť streľby: 50 % – 26 %. TH: 18/13 – 26/21. Rozhodovali: Izák, Bullo a Begáni. Štvrtiny: 23:8, 23:16, 21:14, 13:7.