Prvým tohtoročným novorodencom v meste je Nela

Narodila sa 2. januára v ružomberskej pôrodnici.

Nela Filipová je prvým dieťaťom, ktoré sa v tomto roku narodilo v meste. Na svet ju po cisárskom reze priviedla v stredu 2. januára o 13:30 mama Kamila Kenderová. Médiám to potvrdila vedúca pôrodná asistentka gynekologicko-pôrodníckej kliniky v Ružomberku Libuše Kerekešová.

Nela má 2850 gramov a meria 50 centimetrov. Je prvým dieťaťom v rodine mladých rodičov, ktorí žijú aktuálne v Hrboltovej.

Ako prvej rodičke v meste prišiel Kamile Kenderovej v piatok zablahoželať aj primátor mesta Igor Čombor a jeho zástupca Michal Lazár.

„Prajem, aby sa jej páčilo v Ružomberku a neodišla žiť niekde do Bratislavy,“ povedal okrem iného čerstvej mamine primátor mesta.

V Ružomberskej pôrodnici prišlo na svet počas uplynulého roka 653 detí. Informáciu priniesol prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku Juraj Ondrejka.

Titulná fotografia – Kamila Kenderová s dcérou Nelou.

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.