Putovná výstava Vlkolínec včera a dnes je aktuálne v Bratislave

V rámci osláv 25. výročia zápisu Vlkolínca do UNESCO Mesto Ružomberok a partneri financujú putovnú výstavu s názvom Vlkolínec včera a dnes. Najnovšie bola výstava inštalovaná v budove Univerzitnej knižnice na Ventúrskej ulici v Bratislave. Potrvá do Silvestra.

„V pondelok, 3. decembra 2018, sme ju odštartovali vernisážou za bohatej prítomnosti vzácnych hostí – generálna riaditeľka Univerzitnej knižnice Bratislava Silvia Stasselová, vedúca informačného a dokumentačného strediska UNESCO Natália Fillová, vedúca sekcie pre výchovu a vzdelávanie SK UNESCO Dagmar Kopčanová, zástupkyňa SK UNESCO pani Kapustová Helbichová a mnoho ďalších hostí, aj rodákov z Ružomberka žijúcich v Bratislave,” povedala vedúca odboru regionálne politiky na mestskom úrade Gabriela Demčáková.

Záštitu nad výstavou, ktorá potrvá do 31. decembra 2018, prevzala Slovenská komisia pre UNESCO, ktorej predsedom je minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

„Priniesli sme vám kus domoviny, prekrásnej prírody, ale aj autentickej kulinárkej špeciality – meteník a jablkový koláčik z Vlkolínca, Demänovku (tzv. Liptovskú „frndžalicu“) a Korytnicu. Nech sa páči, ochutnať Vlkolínec okom aj chuťovými pohárikmi“, pozvala prítomných na ochutnávku Demčaková a dodala: „Verím, že sa stretneme vo Vlkolínci, Ružomberku na Liptove“.

Gabriela Demčáková pri otvorení výstavy v Univerzitnej knižnici v Bratislave. Foto – Univerzitná knižnica Bratislava

Titulná fotografia – vernisáž výstavy v Univerzitnej knižnici v Bratislave. Foto – Univerzitná knižnica Bratislava