Remeselnícky jarmok v Partizánskej Ľupči sa vydaril

Námestie v Partizánskej Ľupči zaplnilo počas jarmoku niekoľko stoviek návštevníkov. Foto: Lívia Dvorská
V Partizánskej Ľupči sa uskutočnil 14. ročník Remeselníckeho jarmoku. Tamojšie námestie zaplnili v sobotu 24. septembra remeselníci, predajcovia i niekoľko stoviek návštevníkov.

Začiatok podujatia oficiálne ohlásil hlásnik z veže katolíckeho kostola. Do veže sa mohol dostať každý, kto si chcel vychutnať výhľad  na obec a okolie. Nechýbala tradičná ekumenická bohoslužba v evanjelickom kostole.

Svojou tvorbou sa predstavili ľudoví remeselníci  zblízka i zďaleka – rezbár, brašnár i drotár. Záujemcovia si okrem ich výrobkov mohli kúpiť aj drevené misky a varešky, spiežovce, tkané koberce či originálne šperky. Jarmok obohatili svojim vystúpením heligonkári, fujarista, žiaci miestnej základnej a materskej školy, folklórne súbory Ďumbier a Detva.

Mnohých zaujala ukážka plieskania bičom. Najviac divákov pritiahlo vystúpenie Duchoňovcov, skupiny Vidiek a Štefana Šteca so skupinou Fajta. Pre deti boli pripravené kolotoče, jazda na koníkoch, maľovanie na tvár i šmykľavky. Gurmáni si mohli pochutnať na langošoch, pečenej klobáse, držkovom guláši či iných dobrotách.

Deťom sa páčila jazda na koníkoch. Foto: Lívia Dvorská

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.