Rezort obrany chce obnoviť nevyužívané budovy vojenskej nemocnice

Foto: ÚVN
Priestory nemocnice v Ružomberku, ktoré sa v súčasnosti nevyužívajú a chátrajú, majú slúžiť na administratívne účely a dočasné ubytovanie. Predpokladané náklady predstavujú 11,4 milióna eur.

Ministerstvo obrany (MO) SR chce zrekonštruovať budovy v malom areáli Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku. V súčasnosti sa priestory nevyužívajú a chátrajú. Po obnove majú slúžiť na administratívne účely a dočasné ubytovanie. Informáciu priniesla TASR.

„Realizovaním tejto stavby budú zabezpečené nové administratívne priestory, vybudujú sa spevnené plochy parkovísk, komunikácií a súčasťou je aj vybudovanie ubytovacích priestorov v počte približne 30 izieb na dočasné ubytovanie z dôvodu účasti na krátkodobých špecializovaných odborných zdravotníckych kurzoch pre príslušníkov ozbrojených síl SR. Po zrealizovaní stavebných prác sa vykoná výsadba plôch zelene,” načrtol rezort.

Nevyhovujúci stavebno-technický stav priestorov

Dôvodom rekonštrukcie je nevyhovujúci stavebno-technický stav. Ako sa uvádza v návrhu, dotknuté objekty a areál budovy bývalej Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok – Fakultná nemocnica (FN) pôvodne slúžili ako pavilón na zdravotnícke účely. V rokoch 2005 až 2007 sa pavilón presťahoval do areálu ÚVN a budovy zostali prázdne.

Predpokladané náklady predstavujú 11,4 milióna eur. Začatie verejného obstarávania stavby musí odsúhlasiť vláda, návrh je v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Spresnenie predpokladaných nákladov na stavebné práce, ako aj termíny realizácie stavby budú závisieť od procesu verejného obstarávania.

Bývalá pôrodnica bude slúžiť vojenským zdravotníkom

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.