Rušný zásah policajtov, majiteľ bytu sa začal bodať skrutkovačom

Mestskí policajti zasahovali pri roztržitých vodičoch s neuzamknutými autami, už tradičnom popíjaní na ulici aj napriek zákazu, zákazníkovi, ktorému sa nechcelo odísť z baru, aj pri staršom mužovi, ktorý si začal ubližovať.


V sobotu 14. júla kontaktovala políciu domovníčka jednej z bytoviek. V oznámení uviedla, že na jednom z bytov sú zvesené vchodové dvere, na volanie nikto nereaguje a ona sama do bytu nevstúpi. Hliadka po príchode na miesto našla v obývačke sedieť majiteľa. Bol zjavne dezorientovaný a nereagoval na otázky. Pri vstupe do bytu si policajti všimli v kuchyni viacero porozhadzovaných kuchynských nožov. Majiteľ, starší pán, zrazu zobral do ruky skrutkovač a začal a ním bodať do brucha. Hliadka zakročila, z rúk mu vzala skrutkovač a držala muža až do príchodu zdravotníckych záchranárov a hliadky štátnej polície. Nakoľko bola potrebná hospitalizácia a muž bol stále agresívny, pri jeho transporte do nemocnice asistovali jeden príslušník mestskej aj štátnej polície. Medzitým zavolali príbuzného.

Na mestskú políciu sa obrátila v stredu 18. júla obsluha jedného podniku. Zákazník ho nechcel opustiť ani po záverečnej hodine. Dvadsaťročný muž pod vplyvom alkoholu hliadke tvrdil, že stratil platobnú kartu. Napriek súčinnosti hliadky a obsluhy sa ju nepodarilo nájsť. Hliadka podnapitého muža ostala na ulici monitorovať, po chvíli začal hulákať. Ani po opätovnom upozornení na rušenie nočného pokoja mladík neprestal, polícia mu uložila pokutu vo výške 30 eur.

Otvorené autá

Policajné hliadky zamestnalo niekoľko roztržitých vodičov, ktorí si nezabezpečili autá.

Niekoľko minút po polnoci v sobotu 14. júla vyslali hliadku na Žilinskú cestu. Oznamovateľ uviedol, že sa na parkovisku nachádza auto s otvorenými dverami a nikto sa pri ňom nenachádza. Podľa evidenčného čísla hliadka zistila a kontaktovala majiteľa. Auto si skontroloval a uzamkol.

Vo štvrtok 19. júla na parkovisku na ulici A. Bernoláka nechal na svojom vozidle otvorené okno ďalší vodič. Aj teraz ho mestskí policajti kontaktovali.

V nedeľu 28. júla ráno na ulici D. Makovického zase parkoval s otvorenými dvermi mercedes, ktorý si všimol okolo prechádzajúci oznamovateľ. Vodička si po upozornení vozidlo skontrolovala a zabezpečila.

Popíjanie na verejnosti

V uplynulom období riešili mestskí policajti viacero porušení všeobecne záväzného nariadenia mesta o zákaze požívania alkoholických nápojov na verejnosti.

V sobotu 14. júla požívali na ulici Mostová alkohol traja mladí ľudia. Išlo o dievča a dvoch chlapcov vo veku 18 a 19 rokov. V skate parku na sídlisku Klačno popíjala v podvečerných hodinách 25. júla partia piatich mladých ľudí. Ďalší dvaja mladí muži pili alkohol na ulici M. Madáčova priamo na detskom ihrisku, len niekoľko minút po ôsmej hodine ráno. Za porušenie uvedeného nariadenia polícia všetkých dotyčných pokutovala.

Zdroj: Tlačová správa Mestskej polície z 27. júla.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.