Ruža opäť nezvíťazila. So Zlatými Moravcami len deľba bodov

Ruža deviaty krát v sezóne remizovala. Foto: Rudo Maškurica.
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v nedeľu 27. novembra v rámci 18. kola Fortuna ligy so Zlatými Moravcami 2:2. Tri body mali Ružomberčania takmer na dosah, avšak po góle odchovanca získali iba bod.

Do úvodu zápasu lepšie vstúpili hostia zo Zlatých Moraviec. Niarchos sa po chybe domácej obrany dostal k lopte, no Krajčírika prekonať nedokázal. V 10. minúte napálil Gerec svoju streleckú príležitosť do brankára Lukáča.

V 25. minúte sa dostali k priamemu kopu Ružomberčania. Exekútor Ján Maslo bránu nebezpečne trafil, no proti otváraciemu gólu bol brankár Zlatých Moraviec. Po štyroch minútach trafil  Morong iba obrancu Čonku. „Do zápasu sme išli s tým, že chceme streliť gól do pätnástej minúty. To sa nám nepodarilo, ale videl som na chlapcoch, že chcú ísť za gólom,“ povedal na pozápasovej tlačovke lodivod domácich Peter Struhár.

V 44. minúte dostal prihrávku do behu Gerec, ktorý neváhal a strelil otvárací gól zápasu – 1:0. Ružomberčanom sa tak podarilo ešte do polčasu streliť otvárací gól, ktorý iba na oko podlomil súpera pred polčasovou prestávkou.

Exportný gól Brenkusa

Po výmene strán sa podarilo hosťom vyrovnať v 50. minúte, keď Suľa našiel v pokutovom území Niarchosa a ten prekonal Krajčírika (1:1). O pár minút neskôr to z hranice pokutového územia vyskúšal Lichý, ktorý opäť priklonil misky váh na stranu Ružomberčanov svojím prvým ligovým gólom v sezóne zvýšil na 2:1. „Mali sme veľmi dobrú reakciu. Filip Lichý dal krásny gól na 2:1, no a zápas sme mohli rozhodnúť dvomi šancami,“ dodal tréner Struhár.

V 59. minúte mohol vytvoriť dvojgólové vedenie „Ruže“ Regáli, no jeho strela mierila iba do stredu brány. V 91. minúte získal ViOn šancu na skórovanie. Exekútorom priameho kopu bol bývalý ružomberský odchovanec Adam Brenkus, ktorý niekoľko rokov hájil ružomberské farby. Zo štyridsiatich metrov sa mu podarilo prekonať brankára Krajčírika, čím ViOnu zabezpečil jeden bod za cennú remízu na súperovej pôde.

V poslednej minúte sme dostali nešťastný gól, ale aj také zápasy bývajú vo futbale. Vidíme na čom musíme robiť, v čom sa musíme zlepšovať,“ dodal ku gólu v závere Struhár. Na konci zápasu sa mohli do vedenia dostať aj hráči Zlatých Moraviec, no Almeida bránu netrafil.

Ťažký jarný boj

MFK Ružomberok v tejto sezóne jednoznačne dopláca na zranenia svojich opôr ako Kochan, Domonkós a Boďa. V tejto sezóne tak čaká vicemajstra na jar tuhý boj o skupinu o titul. Do konca základnej časti majú Ružomberčania ešte štyri ligové zápasy. Následne sa súťaž rozdelí na dve skupiny o titul a o záchranu.

Ružomberských futbalistov však čaká náročná konfrontácia, keďže odohrajú ešte dva zápasy s určitými účastníkmi skupiny o titul a dvoma, ktorí o ňu stále bojujú. Jarnú časť súťaže odštartujú ružomberskí futbalisti na domácom trávniku 11. februára proti MFK Zemplín Michalovce. Futbalisti by mali ukončiť základnú časť opäť na domácom trávniku 4. marca 2023 proti DAC Dunajská Streda.

Fortuna liga – 18. kolo

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (1:0)

Góly: 44. Gerec, 53. Lichý – 51. Niarchos, 90.+1 Brenkus. Žlté karty: 19. Madleňák, 69. Maslo, 81. Tučný, 90. Zsigmund – 24. Pintér, 81. Almeida. Rozhodovali: Smolák – Zemko, Štofik. Diváci: 620.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Malý, Madleňák – Chrien (60. Luterán), Zsigmund – Morong (77. Tučný), Lichý, Regáli (60. Kelemen) – Gerec.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Lukáč – Toml (85. Maulana Vikri), Pintér, Šuvalija, Čonka (46. Suľa) – Múdry, Almeida, Ďubek (73. Pinte), Mondek, Duga (69. Brenkus) – Niarchos.