Súboj tabuľkových susedov

Ružomberčania budú chcieť odčiniť dve ligové prehry v rade. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v sobotu 4. novembra o 15:00 h stretnutie 13. kola Niké ligy proti MFK Skalica.

Oranžoví sa po dvanástich zápasoch nachádzajú na 9. mieste, keď doposiaľ získali 13 bodov (skóre 12:21). Liptáci v priebehu aktuálneho ročníka zaznamenali nasledovnú bilanciu – tri výhry, štyri remízy, päť prehier.

Zverenci Ondřeja Smetanu si v ostatnom stretnutí nepočínali úspešne, keď na svojom štadióne podľahli Žiline 0:2. Ružomberčania si zároveň pohoršili v tabuľke a padli o priečku nižšie. „Ruža“ má z posledných dvoch ligových vystúpení negatívnu bilanciu 0:7, pričom v lige neskórovala už 222 minút.

Trápenie pokračuje. Ružomberok prehral ďalší zápas

Chytili sa

Futbalisti MFK Skalica figurujú po dvanástich odohraných dueloch na 8. mieste, so ziskom 14 bodov (skóre 12:14). Záhoráci si doteraz pripísali štyri výhry, dve remízy a šesť prehier. Pred Ružomberkom majú aktuálne náskok jedného bodu.

Zverenci Pavla Majerníka v ostatných štyroch vystúpeniach v rámci všetkých súťaží (liga + pohár) ani raz neprehrali. Naposledy zvíťazili v Zlatých Moravciach 1:0. Papierové predpoklady potvrdili Skaličania aj v Slovnaft Cupe, v ktorom sa prebojovali do osemfinále. V ňom ich ale čaká mimoriadne náročný súper, a to líder druhej ligy – KFC Komárno.

V auguste sa tešila „Ruža“

Prvý zápas Ružomberka so Skalicou v prebiehajúcej sezóne ovládli Liptáci po výsledku 2:1, a to napriek tomu, že po polčase prehrávali 0:1.

V uplynulom ročníku sa títo súperi stretli v rámci všetkých súťaží (liga + pohár) až päťkrát. Dva razy vyhrali oranžoví, v dvoch prípadoch sa z triumfu tešil ich súpera jeden duel sa skončil nerozhodne. Ružomberčania v minulej sezóne neuspeli so Záhorákmi v Slovenskom pohári, keď im v osemfinále podľahli 1:2 po pokutových kopoch.

Vonku im to nejde

V aktuálnom ročníku sa Liptáci predstavili na súperových ihriskách päťkrát, pričom si pripísali len na dva body za dve remízy. Zvyšné tri stretnutia prehrali. Na druhej strane, Skaličania v domácom prostredí odohrali šesť duelov, v ktorých získali 10 bodov. Bilancia Záhorákov na ich trávniku je nasledovná – tri výhry, jedna remíza a dve prehry.

Po súboji v Skalici odohrajú ružomberskí futbalisti ďalší zápas v sobotu 11. novembra v Dunajskej Strede. Následne príde na rad reprezentačná prestávka.