„Ruža“ porazila vicemajstrovský Slovan a je na čele súťaže

Ružomberčanky vyhrali deviaty ligový duel v sezóne. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalistky MFK Ružomberok vyhrali v sobotu 4. novembra v rámci 11. kola Demišport ligy nad ŠK Slovan Bratislava 2:1.

Zverenkyne Jaroslava Súkeníka predvádzajú v tejto sezóne výborné výkony, vďaka čomu sú v hre o titul. Pred domácim súbojom s vicemajstrovským Slovanom mali na svojom konte osem výhier, jednu remízu a iba jednu prehru.

Naposledy boli Liptáčky úspešné v krajskom derby, keď zvíťazili v Žiline 2:1. V prvom meraní síl v aktuálnom ročníku Ružomberčanky remizovali v hlavnom meste 0:0. Slovanistky pred pár týždňami zaznamenali mimoriadne cenný triumf, keď vyhrali v Myjave 1:0 a pripravili jej prvú prehru v sezóne.

Skóre otvorila najlepšia strelkyňa

Družstvo spod Čebraťa začalo posledný domáci duel v tomto roku lepšie, keď sa v 11. minúte ujalo vedenia po góle Dariny Hrúzikovej1:0. Ružomberská útočníčka si pripísala 13. ligový gól v ročníku a na čele kanonierok sa dotiahla na Andreu Bogorovú z myjavského Spartaka. Domáce hráčky si do polčasu postrážili tesné vedenie.

Po zmene strán ale belasé vyrovnali, keď sa v 59. minúte presadila Diana Mičencová1:1. Domáci tím ale o 10 minút strelil víťazný gól zásluhou Emy Ťapajákovej2:1. V 76. minúte uvidel hosťujúci tréner Vladimír Gligic druhú žltú kartu a bol vykázaný z lavičky.

Ružomberčanky sa vyšvihli na čelo súťaže. Foto: Rudolf Maškurica

Doma najbližšie až na jar

Futbalistky MFK Ružomberok sa po výhre 2:1 nad Slovanom Bratislava dostali na prvé miesto tabuľky. Pred druhou Myjavou majú jednobodový náskok, avšak tú ešte len čaká zápas 11. kola. Pred treťou Trnavou majú Liptáčky náskok šiestich bodov. Slovanistky strácajú na ružomberský tím už deväť bodov.

V aktuálnom kalendárnom roku čakajú zverenkyne Jaroslava Súkeníka ešte dve vystúpenia, pričom v oboch prípadoch zavítajú na ihriská súperov. Najbližšie sa predstavia v sobotu 11. novembra na pôde nováčika – 1. FC Tatran Prešov.

Jesennú časť ukončia v Trnave (18. november). Na jar odohrá „Ruža“ ešte päť stretnutí. Po absolvovaní základnej časti sa liga rozdelí na dve polovice – skupinu o titul a skupinu o záchranu.

DEMIŠPORT liga  I. liga (ženy) – 11. kolo:

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 11. Hrúziková, 69. Ťapajáková – 59. Mičencová. Červená karta: 76. Gligic (tréner Slovana Bratislava po druhej ŽK). Žltá karta: 25. Gligic. Diváci: 250.

MFK Ružomberok: Králiková – Adamčiaková, Krivačková (C), Harezníková, Červeňová, Ťapajáková (78. Bruníková), Kovalikova, Žihlavníková (81. Hutirová), Sirejová (46. Sluková), Maslová, Hrúziková.

ŠK Slovan Bratislava: Geletová – Korimová, Blažeková, Harušťáková, Jalakšová, Tomčíková (76. Ščasnárová), Droppová (C), Ivanová (65. Bereščáková), Naňová (76. Levaiová), Glézlová (80. Nedoroščíková), Mičencová.

AS Trenčín – 1. FC Tatran Prešov 4:2

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 9:1

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 1:0

Spartak Myjava – GFC regionálna akadémia 9:0