„Ruža“ zdolala nováčika Fortuna ligy

Ružomberskí futbalisti vyhrali aj v druhom prípravnom zápase. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v stredu 28. júna v druhom stretnutí v rámci letnej prípravy nad FC Košice 3:2.

Zverenci Petra Tomka začali letnú prípravu úspešne, keď uplynulý víkend zdolali nováčika druhej českej ligy SK Hanácká Slavia Kroměříž na jeho pôde 3:1.

Úspešný začiatok prípravy

Skvelý prvý polčas „Ruže“

Zápas v metropole východu začali lepšie Ružomberčania. V 7. minúte síce Liptáci ešte neskórovali, keď pokus Adama Tučného zneškodnil domáci brankár Frederik Valach. V 16. minúte košický obranca Ján Krivák fauloval prenikajúceho Viktora Úradníka„Tomkovci“ mali k dispozícii pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Martin Boďaotvoril skóre stretnutia – 0:1.

V 29. minúte síce Košičania rozvlnili sieť, no gól Marcela Vasiľa nebol pre ofsajd uznaný. V rozpätí 35.-36. minúty východniari viackrát pohrozili, no ružomberského gólmana Ivana Krajčírika sa im nepodarilo prekonať. V závere prvého polčasu mohol vedenie „Ruže“ zvýšiť Oliver Luterán, avšak jeho strelu domáci brankár bravúrne zneškodnil.

V 45. minúte bol už však košický strážca svätyne prikrátky na zakončenie Kristófa Domonkosa, ktorý zvýšil náskok hostí – 0:2. Po úvodnej 45-minútovke vyhrávali zverenci Petra Tomka na ihrisku nováčika Fortuna ligy 2:0.

Z vyhratého duelu dráma

Liptáci vstúpili do druhého dejstva, až na jednu výnimku, s kompletnou vymenenou zostavou. V 57. minúte chybovala domáca defenzíva, čo skvelo využil Martin Chrien, ktorý pridal tretí gól „Ruže“ – 0:3. V tomto momente to vyzeralo tak, že zápas je „vybavený“. Opak bol však pravdou.

V 66. minúte dostali príležitosť zahrávať pokutový kop aj Košičania. Jedenástku bez problémov premenil skúsený košický útočník Erik Pačinda a znížil stav zápasu na 1:3. O pár minút mohli „oranžoví“ viesť znova o tri góly, no ponúknutú šancu nevyužili.

V 79. minúte sa druhýkrát v súboji presadil Erik Pačinda a z vyhratého duelu, z pohľadu „Ruže“, bola razom dráma2:3. Ružomberčania si už v závere stretnutia postrážili svoj tesný náskok a napokon triumfovali nad FC Košice 3:2. „Tomkovci“ tak zaznamenali v druhom prípravnom zápase druhú výhru.

Domáci súboj sa blíži

Najbližší duel odohrajú „Tomkovci“ v utorok 4. júla, keď na vlastnom štadióne privítajú druholigové Pohronie. Tento zápas bude pre Ružomberok jediným domácim stretnutím v letnej príprave. Vzápätí „oranžoví“ nastúpia v Karvinej (8. júl), ktorá v uplynulej sezóne vyhrala druhú českú ligu a postúpila do najvyššej súťaže.

O týždeň na to Liptáci vyzvú poľské prvoligové mužstvo Cracovia Krakov (15. júl). Generálkou na Fortuna ligu bude pre Ružomberok súboj proti ukrajinskému tímu Zorya (22. júl), ktorá v nedávno skončenom ročníku tamojšej ligy skončila na 3. mieste.

Najvyššia slovenská súťaž štartuje v posledný júlový víkend (28. – 30. júl). MFK Ružomberok odohrá úvodný duel nového ročníka Fortuna ligy v sobotu 29. júla na pôde MŠK Žilina.

Prípravný duel:

MFK Košice – MFK Ružomberok 2:3 (0:2)

Góly: 66. Pačinda (pen.), 79. Pačinda – 17. Boďa (pen.), 45. Domonkos, 57. Chrien. Žlté karty: Petrák (KOŠ) – Maslo (RUŽ).

FC Košice: Valach – Veselý, Krivák, Magda, Golikov, Gallovič, Sovič, Petrák, Vasiľ (C), Liener, Slanina. Náhradníci: Kira – Turčák, Šindelář, Qose, Pačinda, Faško, Medved, Mizerák.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Maslo, Múdry, Domonkos, Rigo, Tučný, Boďa, Marek (C), Kotula, Malý, Úradník. Náhradníci: Frühwald – Luterán, Mrva, Švehla, Šefčík, Jendroľ, Gerec, Halabrín, Selecký, Luka, Chrien.