Ružomberčan Matúš Kmeť prestupuje do AS Trenčín

MFK Ružomberok opustil ružomberský ofenzívny futbalistka Matúš Kmeť. Dvadsaťročný Ružomberčan má namierené do fortunaligového AS Trenčín.

RK Magazín vedel o prestupe už skôr, no informáciu nám Matúš Kmeť potvrdil až v piatok. „Môžem vám potvrdiť, že končím v Ružomberku a mojim novým klubom bude Trenčín,“ povedal pre náš portál 20-ročný Kmeť.

Klub z Trenčína sa o príchode nového hrača pochválil na klubovom webe. Matúš Kmeť v lige za Ružomberok štartoval 39-krát a v drese materského klubu zaznamenal tri góly.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

V aktuálnej sezóne sa gólovo presadil v septembri v Dunajskej Strede, keď Ružomberok prehral 3:2 a trefu do bránky zaznamenal aj v októbrovom zápase so Zlatými Moravcami, keď Liptáci na domácom trávniku zvíťazili 2:1.

„Sme radi, že sa nám Matúša podarilo získať. Sledovali sme ho už dlhší čas. Okrem futbalovej kvality nás oslovil jeho prístup a zanietenie. V každom momente cítite, že chce odovzdať na ihrisku maximum. Podobné typy hráčov sa hľadajú veľmi ťažko. Po osobnom stretnutí som zostal definitívne presvedčený, že obe strany môžu vyťažiť z tejto spolupráce zaujímavú budúcnosť,“ povedal pre trenčiansky klubový web generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Matúš Kmeť je zároveň aj slovenským reprezentantom do 21 rokov. V reprezentačných výberoch Slovenska sa pohybuje od svojich šestnástich rokov.

„Kmeť je prísľubom nielen pre náš klub, ale aj slovenskú reprezentáciu. Verím, že podporíme rozvoj jeho talentu. Urobíme maximum, aby sa čím skôr adaptoval a svojou hrou tešil našich fanúšikov. Hoci prichádza do silnej konkurencie, práve vďaka svojmu prístupu môže výrazne ovplyvniť mentalitu nášho tímu. Chceme prinavrátiť víťaznú mentalitu,“ dodal výkonný šéf Trenčína Rybníček.

Ružomberčan, ktorý na oranžovom drese nosil číslo štyri, podpísal zmluvu s Trenčínom na tri roky.

Matúš Kmeť štartoval za Ružomberok v 39. zápasoch. Foto – Rudo Maškurica

Titulná fotografia: Matúš Kmeť v novom drese AS Trenčín. Foto – AS Trenčín

 

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Mám za sebou stáž v časopise .týždeň a pre kresťanské Rádio Lumen pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.