Ružomberčania absolvujú väčšinu prípravy v domácich podmienkach

Ružomberskí futbalisti odohrajú počas prípravy päť stretnutí. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok spoznali súperov a termíny duelov, ktoré odohrajú počas zimnej prípravy. Čakajú ich aj zápasy s maďarskými a poľskými tímami.

Liptáci majú momentálne niekoľkotýždňovú prestávku, pričom zimnú prípravu začnú vo štvrtok 5. januára 2023. S výnimkou krátkeho sústredenia v Maďarsku bude príprava vicemajstra prebiehať v domácom prostredí. Ružomberčanov počas nej čaká päť prípravných zápasov, pričom dva z nich odohrajú na vlastnom ihrisku.

„Ruža“ začne prípravu domácim duelom proti druholigovej Považskej Bystrici. Následne ju čaká sústredenie v Maďarsku, počas ktorého odohrá dve stretnutia s miestnymi klubmi ZTE FC Zalaegerszeg a Szombathelyi Haladás. Na záver čakajú vicemajstra dva zápasy s poľskými tímami Zaglebie Sosnowiec a Puszcza Niepolomice. Druhý z uvedených duelov, ktorý sa uskutoční na ružomberskom štadióne, bude zároveň generálkou pred jarnou časťou Fortuna ligy.

Tréner MFK Ružomberok Peter Struhár si uvedomuje, že jeho zverencov čaká náročná príprava: „V príprave odohráme zápasy s veľmi zaujímavými súpermi. Budeme sa pripravovať v domácich podmienkach, no následne vycestujeme na štvordňové sústredenie do Maďarska, kde odohráme stretnutia s ťažkými súpermi. Na záver nás čakajú dva súboje s poľskými tímami.“ 

Vicemajstra čaká náročná jar

Ružomberčania sa po jesennej časti najvyššej slovenskej súťaže nachádzajú na 5. mieste so ziskom 24 bodov, keď v 18-tich dueloch zaknihovali päť výhier, štyri prehry a deväť remíz so skóre 21:19. Vicemajster sa však musí mať na pozore, keďže siedma Banská Bystrica na neho stráca iba tri body.

Jarná časť Fortuna ligy štartuje 10. februára, pričom Ružomberok počas nej čakajú štyri duely. Prvé ligové stretnutie v novom roku odohrajú Liptáci 11. februára na domácom štadióne proti Michalovciam. Následne sa predstavia na pôde Trnavy (18. 2.). O týždeň na to čaká vicemajstra severoslovenské derby v Žiline (25. 2.). Základnú časť najvyššej slovenskej súťaže ukončia Ružomberčania domácim zápasom proti Dunajskej Strede (4. 3.).

Potom sa tabuľka rozdelí na dve polovice. Prvých šesť mužstiev si zahrá v skupine o titul, zvyšná šestica tímov si to „rozdá“ v boji o záchranu. Zverencov Petra Struhára tak čaká veľmi náročná jar, v ktorej budú s vysokou pravdepodobnosťou bojovať do posledného kola o účasť v skupine o titul.

Program zimnej prípravy:

14. 01. 2023: MFK Ružomberok – MŠK Považská Bystrica
17. 01. 2023: ZTE FC Zalaegerszeg – MFK Ružomberok 
21. 01. 2023: Szombathelyi Haladás – MFK Ružomberok
28. 01. 2023: Zaglebie Sosnowiec – MFK Ružomberok
04. 02. 2023: MFK Ružomberok – Puszcza Niepolomice

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.