Ružomberčania môžu pripomienkovať návrh plánu sociálnych služieb

Ilustračné foto: FB/mesto Ružomberok
Samospráva strategický dokument Komunitný plán sociálnych služieb mesta na roky 2024 až 2030 zverejnila na svojom oficiálnom webovom sídle.

Ružomberčania môžu pripomienkovať návrh Komunitného plánu sociálnych služieb mesta na roky 2024 až 2030. Samospráva dokument zverejnila na svojom oficiálnom webovom sídle. Na profile mesta Ružomberok na sociálnej sieti o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Podľa neho sa na príprave dokumentu sa za posledné obdobie podieľalo viac ako 50 odborníčok a odborníkov, zástupcov neziskových organizácií, občianskych združení, akademickej sféry, mestského úradu či kompetentných štátnych úradov a inštitúcií. Výsledok práce odborníkov, ktorí sa na pláne podieľali, si môžete pozrieť tu TU.

Pripomienky treba odoslať do 13. novembra

Komunitný plán je strategický dokument mesta, ktorý podľa slov Miškovčíka rieši problematiku v oblasti sociálnych služieb. „Vytvára efektívny, transparentný a dostupný nástroj na plánovanie, riadenie, poskytovanie a rozvoj kvalitných sociálnych služieb na území mesta,“ uviedol hovorca.

Dokument je možné pripomienkovať do 13. novembra.Všetky návrhy a pripomienky môže verejnosť posielať písomne Janke Martonovej, vedúcej oddelenia sociálnych služieb Mestského úradu v Ružomberku,“ dodal a uviedol jej e-mail: janka.martonova@ruzomberok.sk.

Navrhovaných opatrení nie je málo

Ružomberský primátor Ľubomír Kubáň doplnil, že plán sociálnych služieb je výsledkom mnohých diskusií, analýz, vzájomných konzultácií.

„Komunitný plán mesta predstavuje pozitíva aj negatíva v jednotlivých oblastiach sociálnych služieb. Poukazuje na ich súčasný stav, na možnosti poskytovania služieb, na problémy, ktoré sa v danej problematike musia dennodenne riešiť. Ponúka aj možnosti riešenia do budúcnosti,” vysvetlil ružomberský primátor a garant komunitného plánu.

„Ďakujem preto všetkým, ktorí sa do prípravy plánu činorodo zapojili, najmä mestskému oddeleniu sociálnych služieb a zdravotníctva, ktoré prípravu koordinovalo. Verím, že zo strany odborníkov i poskytovateľov sociálnych služieb pretrvá rovnako aktívna účasť aj pri samotnej budúcej realizácii navrhovaných opatrení, ktorých nie je málo,“ podotkol Kubáň.

Informácie o procese prípravy Komunitného plánu sociálnych služieb nájdete v odkaze: https://www.ruzomberok.sk/priprava-komunitneho-planu…

Zdroj: mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.