Ružomberskí futbalisti vyhrali v Podbrezovej

Ružomberok pokoril Podbrezovú. Priebežne je na 4. priečke v ligovej tabuľke. Foto: FK Železiarne Podbrezová
Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v piatok 7. októbra v rámci 13. kola Fortuna ligy v Zelpo Aréne s domácou Podbrezovou 2:0. V ligovej tabuľke predbehli Žilinu aj Dunajskú Stredu.

Ružomberčania sa odrazili od herného dna už v minulom kole, keď porazili na domácom štadióne Záhorákov zo Skalice 2:0. Naopak ich súper z 13. kola FK Železiarne Podbrezová v poslednom zápase prehral s úradujúcim majstrom Slovanom Bratislava 3:1.

Aktívnejší úvod mali domáci futbalisti. V 16. minúte nevyužil veľkú šancu Kuzma, keď sa dostal až pred bránu Krajčírika. Jeho krížna strela však skončila mimo brány. V 19. minúte sa dostal z brejku do obrovskej šance Bobček, ktorý brankára Ludhu síce prekonal, no loptu zastavila bočná žrď.

V 29. minúte vychytal Krajčírik strelu Kúkoľa. V 37. minúte sa nepodarilo zakončiť Chrienovi podľa jeho predstáv. K lopte sa však dostal Regáli, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a poslal hostí do vedenia 0:1.

V závere prvého polčasu poslal Gerec presný pas na Regáliho, ten však svoju šancu nedokázal využiť a tak sa už skóre v prvom polčase nemenilo.

Gólová poistka v druhom polčase

Aj úvod druhého polčasu začal lepšie domáci celok. V 48. minúte dostal od Grendela presný pas Kováčik, no ani ten ružomberského brankára Krajčírika neprekonal. V 51. minúte prenikol Madleňák z krajnej vertikály pred šestnástku súpera. Jeho kvalitný pokus spoza pokutového územia skončil až za brankárom Ludhom – 0:2.

V 59. minúte sa dostal opäť do šance aktívny Kováčik, no neúspešne. V 72. minúte mohlo byť o zápase už rozhodnuté. Presný pas Madleňáka na Bobčeka však skončil iba v Ludhových rukaviciach.

V 88. minúte to na brankára Ludhu vyskúšal z diaľky aj Tučný. Jeho pokus však brankár Železiarov vyrazil. V závere zápasu dostal žltú kartu za svoj nebezpečný zákrok striedajúci Tučný. Jeho zákrok však bol posúdený po rozhodnutí VAR na červenú kartu.

Liptovské derby s Mikulášom

Ružomberskí futbalisti si v závere už zápas s Podbrezovou vo svojich rukách udržali a zvíťazili 0:2. Aj napriek bodovému deficitu z posledných ligových kôl sa Ružomberčania dotiahli na prvú štvorku, keď spolu s tretím tímom tabuľky majú v ligovej tabuľke zhodne 20 bodov. Na prvý Slovan strácajú šesť bodov.

V najbližšom kole sa stretnú Ružomberčania na domácom trávniku v liptovskom derby s MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Výkop je naplánovaný na sobotu 15. októbra o 18:00 h.

Fortuna liga – 13. kolo:

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 0:2 (0:1)

Góly: 37. Regáli, 51. Madleňák. Žlté karty: 31. Grešák, 63. Breznaník, 90. Pavúk – 89. Luterán. Červené karty: 90. Tučný. Diváci: 1360.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Godál, Grešák, Bakaľa – Kúkoľ (46.
Kováčik), Grendel (59. Vasiľ), Pavúk, Ďatko – Kuzma (59. Breznaník), Cobnan (78. Lupták).

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo (46. Mrva), Mojžiš, Madleňák – Gerec, Zsigmund, Luterán, Chrien (86. Tučný) – Regáli, Bobček (90. Kelemen).

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.