Ružomberčania si skomplikovali situáciu v ligovej tabuľke

Ružomberčania si skomplikovali situáciu. V zápase so Žilinou prehrali 0:2. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v nedeľu 26. februára v rámci 21. kola Fortuna ligy s MŠK Žilina 0:2. O ich účasti v skupine o titul tak budú musieť rozhodnúť v sobotnom zápase s DAC Dunajská Streda.

Do zápasu lepšie vstúpili Šošoni, keď v prvej minúte poslal na Ťapaja strelu Gidi. V 9. minúte už domáci otvárali skóre, keď Stojchevski poslal strelu na vzdialenejšiu žrď a brankára Ťapaja prekonal prvýkrát v sezóne – 1:0.

Žilinský tlak pokračoval aj naďalej, keď v 23. minúte musel Essoombovu strelu vyrážať Ťapaj. V 30. minúte bol prekonaný aj domáci brankár Belko, no gól Ružomberčanov neuznali pre faul hosťujúceho hráča v pokutovom území. V 33. minúte to na brankára Ťapaja vyskúšal Jambor, no navýšiť skóre Žiliny sa mu nepodarilo.

Zlepšená ofenzíva hostí v druhom polčase

Ružomberčania svoju ofenzívnu aktivitu nezlepšili ani od začiatku druhého polčasu. Hneď na začiatku prišla možnosť pre Žilinčanov na navýšenie skóre, no Essambov pokus zneškodnil Ťapaj.

Ružomberskí futbalisti v druhom polčase zlepšili ofenzívnu aktivitu, vďaka ktorej sa dostali do viacerých gólových príležitostí. V 53. minúte zblokoval strelu Chriena domáci obranca. V 68. minúte zneškodnil brankár Belko pokus Bobčeka.

V 81. minúte netrafil Gidi bránu hostí, keď svojou strelou tesne minul pravú žrď brankára Ťapaja. O päť minút neskôr sa už však nemýlil a strelou spoza šestnástky navýšil skóre pre Žilinu na 2:0.

V závere zápasu sa dostali ružomberskí k priamemu kopu. Exekútorovi Maslovi sa však brankára prekonať nepodarilo. Po deväťdesiatich minútach tak mohla trojbodový zápis osláviť Žilina, ktorá sa priblížila účasti v skupine o titul.

Nespokojnosť Struhára s výkonom zverencov

Tréner Peter Struhár popísal presné chyby svojich zverencov. „V dnešnom zápase sme predviedli jeden dobrý a jeden horší polčas. Hneď v úvode zápasu sme domácich pustili do šance, ktorú nepremenili. Myslel som si, že sa chlapci zobudia skôr, nie až v druhom polčase,“ povedal Struhár sklamane po zápase s MŠK Žilina.

Podľa Struhára je v jeho mužstve najväčší problém s efektivitou. „Zápas bol otvorený 80 minút, kde boli šance na oboch stranách. Žilina dve šance premenila a zaslúžene vyhrala. Musíme nadviazať na druhý polčas, v ktorom sme hrali to, čo sme chceli, ale neboli sme dostatočne efektívni,” dokončil k zápasu tréner MFK Ružomberok.

Rozhodne sa v poslednom kole

Ružomberských futbalistov čaká náročný posledný zápas základnej časti Fortuna ligy, keď sa na domácom trávniku stretnú s aktuálne prvým tímom ligovej tabuľky DAC Dunajská Streda.

Keďže v rámci 21. kola zvíťazila aj MŠK Žilina aj MFK Dukla Banská Bystrica,  tak svoje bodové manko na futbalistov Ružomberka minimalizovali.

V prípade, že Ružomberčania s DAC v sobotu 4. februára zakopnú, budú potrebovať stratu bodov jedného z tejto dvojice. V prípade, že by sa to nepodarilo, tak zvyšok jarnej časti odohrajú ružomberskí futbalisti v skupine o udržanie.

Fortuna liga – 21. kolo:

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 9. Stojchevski, 86. Gidi. Žlté karty: 36. Gidi, 58. Stojchevski, 74. Minárik, 88. Leitner, 89. Belko – 89. Šefčík, 90.+2 Macejko. Rozhodovali: Kružliak – Weiss, Štrbo. Diváci: 762.

MŠK Žilina: Belko – Leitner, Stojčevski, Nemčík – Rusnák (69. Kopásek), Gidi, Iľko (68. Minárik), Bari – Kaprálik (90. Galčík), Jambor, Essomba (57. Ďuriš).

MFK Ružomberok: Ťapaj – Fabiš, Maslo, Malý, Madleňák – Gerec (65. Šefčík), Zsigmund, Chrien, Domonkos (76. Švehla), Selecký (65. Macejko) – Bobček (76. Kelemen).