Ružomberok nezvládol zápas v početnej výhode a s pohárom sa lúči

Zdroj: FB/MFK Skalica
Ružomberskí futbalisti vypadli z pôsobenia v Slovenskom pohári na sezónu 2022/2023. V utorok 8. októbra nestačili na MFK Skalica a po pokutových kopoch v pohárovej súťaži končia.

Za posledných päť rokov sa ružomberskí futbalisti stretli so Skalicou v Slovenskom pohári už tretíkrát. História si pamätá jedno víťazstvo Ružomberka a jednu výhru vtedy druholigovej Skalice. Tretí vzájomný pohárový zápas prišiel na rad v rámci tohtoročného Slovnaft cupu.

V 6. minúte sa do úvodnej šance zápasu dostal Chrien, keď jeho hlavičku vychytal Šemrinec. Po štyroch minútach hry to vyskúšal na Šemrinca aj Mrva, no opäť neúspešne. V 14. minúte po chybe obrany hostí poslal dlhu loptu Baumgartner na Šebestu, ktorý neváhal a prestrelil Krajčírika – 1:0.

V 21. minúte vyskúšal Regáli pozornosť brankára Šemrica. O päť minút neskôr to skúšal zvnútra pokutového územia Gerec, no ani ten Šemrinca neprekvapil. V 42. minúte našiel v šestnástke súpera Zsigmunda slovenský reprezentant Regáli, no ani ten nedokázal skúseného brankára MFK Skalica prekonať.

Krátko pred koncom prvého polčasu si poslal dlhú loptu do behu po pravej vertikále Regáli, ktorého fauloval Baumgartner. Ten za svoj faul zinkasoval v zápase druhú žltú kartu, za ktorú sa musel porúčať predčasne pod sprchy.

Vyrovnanie skóre zápasu

V 49. minúte to vyskúšal na Šemrinca Madleňák, avšak neúspešne. Domáci v druhom polčase zavreli svoju šestnástku, čo bola predzvesť toho, že sa bude ružomberským futbalistom ťažšie presadzovať vo finálnej fáze.

V 62. minúte svojou strelou ohrozil Bobček bránu Šemrinca. Pohotovým zákrokom však nedovolil brankár Skalice vyrovnanie. O dve minúty neskôr už Bobček svojím pohotovým zákrokom vyrovnal na 1:1.

V 69. minúte to vyskúšal na Šemrinca krížnou strelou Regáli, no opäť neúspešne. Bobček mal na kopačke aj druhý gól v zápase, avšak jeho hlavička skončila v rukaviciach Šemrinca. V 77. minúte ani po strele Kelemen sa skóre zápasu nemenilo. V 89. minúte to skúšal opäť Kelemen, no tento raz jeho strela netrafila ani bránu domácich.

Keďže sa už remízové skóre zápasu do záverečného hvizdu nemenilo, v programe bol penaltový rozstrel, ktorý lepšie zvládli Skaličania v pomere 4:3, čo znamená trpké vypadnutie zo Slovenského pohára pre futbalistov MFK Ružomberok.

Ružomberčanov môžu mrzieť najmä nevyužité tutovky, ktoré na svojich kopačkách mali. Aj napriek početnej výhode a zahusteniu domácej  obrany sa Ružomberčanom podarilo po ťažkom a urputnom boji skórovať a zároveň vyrovnať stav duelu z kopačky Bobčeka.

Poznáme termíny dohrávok

Ružomberskí futbalisti odohrajú do konca kalendárneho roka ešte tri zápasy. V nedeľu 13. novembra ich čaká ligový súboj 18. kola na Tehelnom poli s domácim Slovanom Bratislava. V rámci reprezentačnej prestávky odohrajú ružomberskí futbalisti dohrávky jesennej časti Fortuna ligy s DAC Dunajská Streda a ViOnom Zlaté Moravce.

Zápas s Dunajskou Stredou sa bude dohrávať 24. novembra z dôvodu rekonštrukčných prác na ihrisku DAC zo septembra. S ViOnom Zlaté Moravce sa odložil posledný domáci ligový zápas z dôvodu ekologickej havárie na trávniku štadióna pod Čebraťom. Náhradný termín je naplánovaný na 27. novembra.

Slovnaft cup – osemfinále:

MFK Skalica – MFK Ružomberok 2:1pp (1:0)

Góly: 14. Šebesta – 64. Bobček. Premenené jedenástky: Václav, Blažek, Vlasko, Fábry – Maldeňák, Chrien, Gerec. Žlté karty: 23. Blažek, 29. Hurtado, 36. Kousal, 66. Petr – 11. Morong, 24. Lichý, 57. Gerec. Červená karta: 45. Baumgartner. Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Vass. Diváci: 504.

MFK Skalica: Šemrinec – Petr, Blažek, Hurtado, Václav, Hollý (74. Fábry), Mášik (74. Potoma), Kousal (65. Nagy), Baumgartner, Šebesta (46. Černek), Haša (82. Vlasko).

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva (62. Maslo), Mojžiš, Madleňák – Lichý (62. Luterán), Zsigmund (74. Kelemen) – Gerec, Chrien, Morong (62. Bobček) – Regáli.