Ružomberčania zvládli pohárovú povinnosť

Liptáci potvrdili úlohu favorita a triumfovali rozdielom triedy. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v stredu 6. septembra v rámci 3. kola Slovnaft Cupu nad TJ Sokol Zubrohlava 3:0.

Zverenci Petra Tomka mali v úvodnom kole národného pohára voľno. V druhom kole sa predstavili na pôde účastníka V. ligy – ŠK Dynamo Diviaky. Liptáci v stretnutí potvrdili úlohu favorita a vyhrali presvedčivo 4:0. Oranžoví sa na pohárový duel naladili remízou v Banskej Bystrici (1:1).

TJ Sokol Zubrohlava triumfovala v prvom kole Slovenského pohára nad FK Nižná hladko 4:0. V druhom kole nastúpila proti MŠK Námestovo. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 1:1 a tak prišli na rad pokutové kopy. V nich bola úspešnejšia Zubrohlava, ktorá vyhrala 8:7. Oravský celok si v generálke na pohárový súboj podelil body, keď remizovalTJ Sokol Medzibrod 1:1.

Dva góly Šefčíka

Ružomberčania boli v stretnutí na pôde účastníka IV. ligy jednoznačným favoritom. Kapitánom futbalistov spod Čebraťa bol v tomto dueli český stopér Šimon Gabriel. Na pohárový zápas meralo cestu až 1550 divákov.

Zubrohlava síce odolávala Liptákom v úvodnej štvrťhodine, no na jej konci inkasovala, keď sa presadil Samuel Šefčík – 0:1. O 10 minút pridal ten istý hráč druhý gól v zápase – 0:2. V prvom polčase už „Tomkovci“ neskórovali a tak vyhrávali 2:0.

Triumf rozdielom triedy

Po zmene strán to dlho vyzeralo tak, že oravský celok si v tejto časti hry udrží čisté konto, lenže napokon sa mu to nepodarilo. V 92. minúte spečatil triumf „Ruže“ Oliver Luterán – 0:3. MFK Ružomberok zdolal TJ Sokol Zubrohlava 3:0postúpil do ďalšieho kola Slovnaft Cupu. Stretnutia 4. kola Slovenského pohára sú predbežne naplánované na 25. október.

Mužstvo Petra Tomka aktuálne čaká reprezentačná prestávka. Po jej uplynutí odohrá najbližší zápas v sobotu 16. septembra o 18:00 hod., keď na vlastnom trávniku vyzve nováčika najvyššej futbalovej súťaže – FC Košice.

3. kolo Slovnaft Cup:

TJ Sokol Zubrohlava – MFK Ružomberok 0:3 (0:2)

/MFK Ružomberok postúpil do 4. kola Slovenského pohára/

Góly: 15. Šefčík, 25. Šefčík, 90+2. Luterán. Žlté karty: Ratičák, M. Tomaštík – Chobot. Rozhodovali: Kolofík – Hrenák, Železňák. Diváci: 1550.

TJ Sokol Zubrohlava: Jendrol – Bednár, Mi. Čiernik (C), M. Tomaštík (66. Lešňovský), Svetlák (79. L. Tomaštík), Ma. Čiernik (66. Václav), A. Tomaštík, Ferenčík, P. Jagnešák, Trabalík (86. Daňa), Ratičák (79. Prozbík).

MFK Ružomberok: Frühwald – Luterán, Mrva, Múdry (81. Domonkos), Šefčík (59. Jendroľ), Lavrinčík (59. Zsigmund), Boďa (35. Jackuliak), Chobot (81. Gerec), Gabriel (C), Selecký, Úradník.