Vo vyrovnanom stretnutí vyhral Ružomberok

V zápase dvoch rozdielnych polčasov medzi Ružomberkom a Podbrezovou sa dokázali strelecky presadiť len futbalisti MFK. A preto zaslúžene vyhrali.

Podbrezová v Ružomberku ešte v najvyššej súťaži nevyhrala a z ostatných dvanástich vzájomných síl uspela len dvakrát.

Prvý polčas pre Ružomberok

Úvodná štyridsaťpäť minútovka nenaznačovala žiadnu zmenu tohto kurzu. Ružomberčania zatlačili svojho horehronského súpera a po góloch volali zakončenia Kochana, Tandira a niekoľkokrát aj, ako vždy aktívneho, Daniela. A hoci súper tiež dokázal ohroziť Matúša Macíka v domácej bráne, strelecká nepresnosť i obetavosť – Daniel s Galom Andrezlym sa v jednom momente dvaja vrhli do strely súpera – boli proti akýmkoľvek snahám železiarov na gól.

Zaslúžene sa k nemu dopracovali „oranžoví“ v 41. minúte potom, ako Breznaník fauloval v šestnástke Gala Andrezlyho a Ismar Tandir na dvakrát premenil pokutový kop. Prvýkrát mu radosť prekazil hlavný rozhodca Chmura, keď videl skorší pohyb hráčov na hranici veľkého vápna.

Len dve minúty potom prišiel rýchly protiútok MFK zakončený prudkým Danielovým centrom do šestnástky, ktorý si zrazil do vlastnej siete obranca Martin Baran. Trojgólový prídel za päť minút mohol hosťom do šatne nabaliť kapitán Ján Maslo, ale v nadstavenom čase jeho hlavičku na čiare chytil Martin Kuciak.

„Hrali sme úplne zle, mali sme v hre veľké „diery”, samozrejme, penalta bola zaslúžená, fauloval som, ale to vzniklo z toho, že sme hrali hrozne tragicky, aj v strede. Ružomberok boli celý polčas na našej polke, mohli nám dať 4-5 gólov,“ kajal sa i hneval Michal Breznaník, jedna z kľúčových postáv zápasu.

Druhý polčas pre Podbrezovú

Bol to on, kto naštartoval podbrezovskú ofenzívu v druhom polčase, ale v ceste mu stál, rovnako ako pri ďalších troch nebezpečných druhopolčasových pokusoch, Matúš Macík. Súboje týchto dvoch futbalistov dvíhali zo sedadiel, no našťastie, všetky vyhral ružomberský brankár, a udržal si tak čisté konto.

„Pre mňa je len dobré, keď súper uzná kvalitu brankára a príde po súboji podať ruku, že výborný zákrok, takže ja viacej ako radosť z tohto zápasu mať nemôžem,“ tešil z víťazstva a štvrtej nuly v sezóne Macík.

Okrem viacnásobne aktívneho Breznaníka ho mohol prekonať aj Leško, ale Macík končekmi prstov loptu vytlačil na roh, ktorý rozhodcovia neodpískali.

„Mal som tam dve tutovky, brankár ma vychytal, mal svoj deň, ja naopak nie. Ale keby sme tak hrali od začiatku, ako v druhom polčase, nedali by nám tie dva góly a bol by to iný zápas. Teraz im musíme len gratulovať k zaslúženému víťazstvu,“ hodnotil po stretnutí Michal Breznaník z Podbrezovej.

Útočnú aktivitu hostí prerušil v 65. minúte gól domácich na 3:0. Gal Andrezly unikol na krídle a jeho prihrávku Kostadinov poslal do žrde, Tandir však siedmym gólom v sezóne uzavrel skóre na konečných 3:0 pre Ružomberok.

Strelec dvoch gólov v zápase, Bosniak s americkým pasom – Ismar Tandir. Foto – Rudolf Maškurica, Zdroj: mfkruzomberok.sk

Strelec Tandir

„Z gólov sa teším, ale prvoradé je mužstvo a tri body. To sme dnes dosiahli,“ hodnotil 23-ročný Bosniak Ismar Tandir.

Aktuálne je v hre o korunu kráľa strelcov a so siedmimi presnými zásahmi je najlepším strelcom MFK. „Samozrejme, lepšie by bolo, keby som mal tých zásahov na svojom konte viac, ale ani toto nie je zlé. Je to však moja práca, očakávajú sa odo mňa góly. Zatiaľ nie som prvý v tabuľke, ale naozaj len zatiaľ. Sledujem to, a rád by som získal zlatú kopačku,“ hovoril o streleckých ambíciách muž, ktorý vyrastal v Nemecku a v USA.

„Odohrali sme jeden z najlepších prvých polčasov, odkedy som pri družstve. Mrzí ma však, že v druhom sme na ten prvý nenadviazali. Výrazne nás podržal v skvelej forme chytajúci Matúš Macík. Možno by si hostia zaslúžili aspoň gól, za to všetko, čo tu predviedli, ale Matúš bol naozaj skvelý. Tešíme sa z troch bodov,“ hodnotil zápas domáci kouč David Holoubek.

„Mali sme dobré a veľmi dobré chvíle v zápase. Ale pokiaľ budeme mať aj tak zlé, ako v prvom polčase, tak stále nedokážeme prekročiť svoj tieň. A keď sme sa aj dostali do dobrej koncovky, brankár nás dnes vychytal,“ povedal pi stretnutí hosťujúci kouč Marek Fabuľa.

Ružomberok sa najbližšie predstaví v sobotu v Michalovciach, doma ho o dva týždne, 6. októbra, čaká už o 17:00 Nitra.

Fortuna liga, 9. kolo, 22. 9. 2019, 19:00

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 3:0 (2:0)

MFK Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Kochan (78. Takáč), Qose – Daniel, Kostadinov (78. Mustedanagič), Gal Andrezly – Tandir (84. Gerec)

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Baran, Bartoč, Viazanko – Obročník, Sedláček – Breznaník, Mikuš (83. Lepieš), D. Leško – Bernardina (64. Wiezik)

Góly: 41. a 65. Tandir (prvý z 11 m), 43. Baran vl.

Žlté karty: 47. Kochan, 68. Daniel – 21. Obročník, 24. Sedláček, 32. M. Baran, 70. Leško

Rozhodovali: Chmura – Mókoš, Borsányi

Diváci: 1451

Tabuľka po 9. kolách je zverejnená tu.

Titulná fotografia – šanca Jána Masla na konci prvého polčasu. Foto – Rudolf Maškurica, Zdroj: mfkruzomberok.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.