Ružomberok chce prerušiť negatívnu sériu

Hráči MFK Ružomberok odohrajú tretí zápas za osem dní. Fotografia: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v stredu o 18:00 hod. stretnutie 8. kola Fortuna ligy na pôde Michaloviec. Liptáci sa budú snažiť ukončiť trojzápasovú sériu bez výhry a posunúť sa v tabuľke vyššie.

Ružomberčania sa momentálne nachádzajú vo výsledkovej kríze. V doterajšom priebehu najvyššej slovenskej súťaže zaznamenali Liptáci v siedmich stretnutiach až štyri nerozhodné výsledky, dve výhry a cez víkend utrpeli prvú prehru v ročníku, keď na vlastnom štadióne prehrali so Slovanom Bratislava 1:0.

„Ruža“ pritom dlhé minúty odolávala tlaku hostí, ale v nadstavenom čase inkasovala gól od arménskeho legionára Tigrana Barseghjana. Bratislavčania si zásluhou triumfu v Ružomberku pripísali prvú výhru v centre dolného Liptova v rámci Fortuna ligy po 4 rokoch.

Slovanisti zároveň ukončili dlhú 17-zápasovú šnúru Liptákov bez prehry v najvyššej slovenskej súťaži. „Ruža“ naposledy prehrala vo Fortuna lige vo februári, keď podľahla Liptovskému Mikulášu (2:3). Od tejto porážky zaznamenali Ružomberčania v nasledujúcich 17 stretnutiach až 9 výhier a 8 nerozhodných výsledkov.

Ružomberok ešte vonku neprehral

Liptákom patrí po 7. kole najvyššej slovenskej súťaže až 7. miesto, keď na vedúci Slovan Bratislava strácajú už 8 bodov. Ružomberčania navyše v tomto ročníku Fortuna ligy na svojom štadióne ešte nezvíťazili, keď v troch dueloch zaznamenali dve remízy a jednu prehru. Na súperových ihriskách sa Ružomberku darí o niečo viac, keď v doterajších štyroch zápasoch zaznamenal dve víťazstvá a rovnaký počet remíz.

V uplynulom ročníku na seba narazil Ružomberok s Michalovcami v rámci najvyššej slovenskej súťaže dvakrát, pričom lepšiu vzájomnú bilanciu majú Liptáci. V prvom stretnutí sa pod Čebraťom zrodila bezgólová remíza. Zápas na východe Slovenska bol ale jednoznačnou záležitosťou „Ruže“, ktorá ho vyhrala rozdielom triedy (3:0).

Michalovce vedie bývalý kormidelník Ružomberka

MFK Zemplín Michalovce figuruje po 7. kole Fortuna ligy na 8. mieste. Zverenci Norberta Hrnčára doposiaľ zaznamenali len dve výhry, jednu remízu a až štyri prehry. Na siedmy Ružomberok momentálne strácajú Zemplínčania 3 body.

Východniari sa taktiež nenachádzajú v optimálnej forme, keďže z ostatných piatich duelov až štyrikrát prehrali. Na druhej strane všetky štyri prehry zaznamenali s tímami, ktoré patria medzi slovenskú špičku. Ostatný duel v Žiline prehrali Michalovce 0:2.

Ružomberský tréner Peter Struhár si uvedomuje, že jeho zverencov čaká ďalší náročný zápas v priebehu niekoľkých dní. „Michalovce hrajú technický futbal. Majú trénera, ktorý veľmi dobre pozná prostredie v Ružomberku. Budú nás mať dostatočne zmapovaných. Súper je veľmi silný najmä na domácom trávniku a bude chcieť urobiť všetko preto, aby sa prezentoval technickým futbalom. Možno sa nás bude snažiť prekvapiť vysokým pressingom. Budeme si na to musieť dať pozor a dobre sa na Michalovce pripraviť.“

Náročný program „Ruže“

Aj v súboji s Michalovcami musí kormidelník Ružomberka Peter Struhár počítať s rozsiahlou maródkou v jeho tíme. Ružomberčanom nebude k dispozícií až 8 hráčov Samuel Šefčík, Marek Zsigmund, Martin Boďa, Kristóf Domonkos, Matej Kochan, Tomáš Bobček, Ivan Krajčírik a Adam Morong.

Ružomberčanov čaká v najbližšom období poriadne nabitý program. Najbližší duel odohrajú Liptáci v nedeľu 4. septembra, keď na domácom štadióne privítajú Spartak Trnava. Zakrátko čaká na „Ružu“ ďalší náročný zápas, keď sa v sobotu 10. septembra predstaví na vlastnom ihrisku v severoslovenskom derby proti MŠK Žilina.

Posledný duel pred reprezentačnou prestávkou odohrajú Ružomberčania v stredu 14. septembra, keď v rámci 3. kola Slovenského pohára nastúpia na pôde Makova. Následne čaká Liptákov zaslúžená pauza. Po prestávke odohrá aktuálny vicemajster najbližší ligový duel až 30. septembra, keď na domácom štadióne nastúpi proti nováčikovi zo Skalice.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.