Ružomberok doma opäť nestrelil gól. So Spartakom v domácom prostredí získal jeden bod

Ružomberok opäť nestrelil súperovi gól v domácom prostredí.  Súboj so Spartakom sa skončil po remíze 0:0.

Mizivá strelecká forma domácich zápasov Ružomberka pokračuje. Po zápase so Senicou (0:0) opäť nestrelili gól a pripísali si už 3. remízu v sezóne z celkových štyroch zápasov. Hráči „Ruže“ mohli ísť od vedenia už v 4. minúte kedy po ruke Mikoviča odpískal hlavný arbiter pokutový kop pre Ružomberok, exekútor Brenkus ho však nepremenil. Po niekoľkých minútach hry vyskúšal strelou z diaľky pozornosť brankára Spartaku Dalibor Takáč, jeho pokus však brankár pohotovo vyrazil na roh. V 30. minúte strielala spoza veľkého vápna najdrahšia posila Spartaku v histórii Ristovski, ktorého strelu vyrazil Krajčírik. V 40. minúte sa po faule pred pokutovým územím pokúsil ohroziť bránu súpera strelou z priameho kopu domáci Maslo, no jeho pokus brankár Spartaku Takáč vyrazil.

Po deviatich minútach druhého polčasu zahodil svoju šancu Gerec, keď po prihrávke Takáča tesne minul bránu strelou nad. Ružomberská útočná aktivita sa začala pomaly strácať a taktovku nad zápasom prebrali hostia. V 72. minúte Bamideleho strelu vyrazil obranca Maslo. Po pár minútach vyrazil Krajčírik nebezpečnú strelu Griča. Pred odpískaní koncu zápasu dostal Ružomberok po dvoch strelách Savvidisa takmer gól, prvý krát sa dožadovali hráči Spartaku Trnava penalty po údajnej ruke domáceho hráča. Druhou strelou Savvidis prekonal brankára Krajčírika avšak loptu zastavilo brvno. Stretnutie sa tak skončilo po bezgólovej remíze 0:0.

Hosťujúci brankár podržal svojimi skvelými zákrokmi mužstvo

Vychytaná penalta a skvelé zákroky Dominika Takáča z úvodu zápasu rozhodli o bezgólovej remíze 0:0. Naopak sa nedal zahanbiť ani jeho náprotivok Krajčírik, ktorý rovnako neinkasoval a blysol sa dobrými zákrokmi.

„Zhodnotil by som to tak, že kto by dal gól, ten by dnes vyhral. Musím povedať, že lepší začiatok zápasu sme mali my. Vytvorili sme si tri šance. Hosťujúci brankár podržal svoje mužstvo. Celý týždeň sme sa pripravovali na veľmi kvalitné mužstvo Trnavy. Vedeli sme o ich silných stránkach, kde sú vynikajúci hlavne v krajoch, či Cabral, či Yusuf, ktorých si myslím, že sme v prvom polčase veľmi dobre bránili. Nedostávali sa k tým svojim povestným akciám. Povedal by som, že začiatok druhého polčasu bol vyrovnaný, medzišestnástkový. Čas plynul, my sme nedotiahli brejkové situácie na polovici ihriska, kde sme ľahko, nekvalitou strácali lopty. Tým pádom sme sa nemohli dostať do finalizácie. Ku koncu zápasu, musím povedať, že Trnava mala šance. Veľmi dobrý Krajčírikov zákrok nám zachránil bod,“  skonštatoval tréner Ružomberka Struhár.

Najbližší zápas čaká futbalistov Ružomberka už v stredu 25.8.2021 v pohári proti Oravskému Veselému. Po pohárovom zápase odohrajú Ružomberčania opäť v sobotu domáci zápas 6. kola proti MFK Zemplín Michalovce.

Autor: Samuel Kozolka.

Titulná fotografia: Rudolf Maškurica

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.