Ružomberok predĺžil zmluvu s českým legionárom. Pod Čebraťom dosiahol najväčší úspech svojej kariéry

Jan Hladík (vľavo) si bude obliekať oranžový dres do mája 2026. Foto: Rudolf Maškurica
Tridsaťročný útočník Jan Hladík bude naďalej súčasťou MFK Ružomberok.

Rodák z Českej republiky pôsobil v mládežníckych rokoch v Sokol Dobšice, Znojme a Sigme Olomouc, kde prvýkrát „okúsil“ seniorský futbal. Z Olomouca následne hosťoval v Prostějove, Znojme a Uničove. V sezóne 2018/2019 prestúpil Jan Hladík do Viktorie Otrokovice, následne zamieril do SK Líšeň a od roku 2020 bol súčasťou Zbrojovky Brno, pričom v jej drese pobudol viac ako tri roky.

Súčasťou MFK Ružomberok sa český legionár stal v septembri 2023. V premiérovom ročníku na Liptove odohral 24 ligových zápasov, s bilanciou dva góly a tri asistencie. Ďalších päť štartov pridal v Slovnaft Cupe, pričom dvakrát skóroval.

Český útočník nastúpil aj na finálový duel Slovenského pohára proti FC Spartak Trnava (1:0) a oslávil tak so svojím tímom zisk pohára, vďaka čomu si jeho zamestnávateľ zabezpečil miestenku v predkole Európskej ligy. Zmluvu pod Čebraťom predĺžil Jan Hladík do konca mája 2026.

„V Ružomberku som spokojný, takže nebol dôvod nad niečím premýšľať. Už vlani na jeseň, začiatkom septembra, to bol dobrý krok, keď sa zrealizoval môj prestup zo Zbrojovky Brno, kde som už bol dosť dlho. Navyše s Ružomberkom mám za sebou aj vydarenú sezónu. Keď som prišiel do klubu, mužstvo sa v lige nachádzalo niekde okolo 10. miesta a napokon z toho bola horná šestka a víťazstvo v Slovnaft Cupe. A teraz sú pred nami predkolá európskych pohárových súťaží,“ uviedol pre TASR Jan Hladík.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.