Ružomberok remizoval na domácom štadióne aj do tretice

Futbalisti MFK Ružomberok v sobotu 28. augusta remizovali v 6. kole Fortuna ligy proti Michalovciam. V aktuálnej sezóne ide už o štvrtú remízu v sezóne z celkových piatich zápasov.

Hráči „Ruže“ po víťazstve v pohári chceli víťazstvo preniesť aj do ligy, avšak neúspešne. Po stredajšom víťazstve nad treťoligistom z Oravského Veselého im opäť nevyšiel domáci zápas a stratili 2 body. To, že ružomberskí futbalisti majú problém streliť na domácom trávniku gól potvrdili aj v treťom domácom zápase, kedy opäť remizovali 0:0.

Do prvej väčšej šance sa dostali hostia z východu v 7. minúte, keď po Žofčákovom centri loptu dostal Oshima, no jeho strelu pohotovo vyrazil Krajčírik. V 12. minúte Brenkus poslal center z rohového kopu na Madleňákovu hlavu, no lopta tesne minula bránu. Po troch minútach musel brankár hostí v zápase prvý krát zasahovať po hlavičke Gereca. V 23. minúte sa snažil presadiť po rohovom kope hlavičkou Fabiš, lenže ani on netrafil bránu.

Najväčšiu šancu prvého polčasu nepremenil Kochan, ktorý dostal prihrávku od Regáliho, no brankár hostí Száraz čaroval. Ku koncu polčasu ešte Regáli stihol vystreliť na svätyňu Száraza, no opäť neúspešne. V 59. minúte strela Regáliho skončila tesne vedľa pravého horného rohu michalovského brankára. Po niekoľkých minútach sa dostal Regáli do šance zápasu, keď sa rútil na osamoteného brankára Száraza, no ten jeho pokus vyrazil. Pár minút na to Gerec obišiel brankára hostí, no pohotovo ho od lopty odstavil obranca Zemplínu. Po veľkých šanciach ružomberských futbalistov stiahli Zemplínčania svoju hru a začali sa sústreďovať na protiútoky.

V 68. minúte sa po prihrávke Kanua dostal do šance Popovits, no jeho strelu zblokoval obranca Maslo. V poslednej desaťminútovke ohrozili hostia bránu Krajčírka dva krát, no oba pokusy úspešne zneškodnil pohotový brankár „Ruže“. V úplnom závere stretnutia sa dostali domáci do šance po centri z priameho kopu, no bránu hostí neohrozili.

Stretnutie sa skončilo aj do tretice bezgólovou remízou 0:0. Po zápase so Zemplínčanmi im patrí siedma priečka so skóre 4:3. Najbližší zápas čaká Ružomberčanov po reprezentačnej prestávke na štadióne ViOnu proti domácim Zlatým Moravciam v piatok 10.9.2021 o 20:00.

„Moji chlapci dnes asi chceli veľmi veľa. Chceli zvíťaziť, čo musím povedať, že sa nám tretí zápas nepodarilo streliť doma gól. Šance sme na to mali či v prvom polčase, či v druhom polčase. V druhej polovici prvého polčasu sme si vytvorili dve gólové príležitosti. Po každom rohu sme mali minimálne pološancu. Len sa zamýšľam nad tým, kde môže byť chyba,” povedal tréner Ružomberka Peter Struhár.

Titulná fotografia: Rudolf Maškurica

Autor textu: Samuel Kozolka

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.