Ružomberok sa pripojí k celoslovenskému protestu samospráv

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com
Mesto symbolicky zhasne časť verejného osvetlenia. Samosprávy chcú protestom upozorniť na neriešenie situácie s vysokými cenami za energie pre mestá a obce.

Združenie miest a obcí Slovenska spustilo iniciatívu Mestám a obciam zhasína nádej, ktorá má jasne informovať o probléme, s ktorým bojujú na celom Slovensku.

V pondelok 30. januára o 19:00 hod. sa viaceré mestá a obce ponoria do tmy na 30 minút. Vyjadriť chcú nespokojnosť s nečinnosťou vlády v súvislosti s vysokými cenami energií.

Zhasnú Ružomberok aj okolité obce

K protestnej akcii sa pripojí aj ružomberská samospráva. „Cieľom protestu je upozorniť na to, že situácia s neriešením cien energií má pre mestá a obce mimoriadne vážne a negatívne dosahy na plnenie mnohých ich základných úloh, čo sa dotýka aj bežného života každého obyvateľa,“ informoval na sociálnej sieti Ľubomír Kubáň, primátor mesta Ružomberok.

Ako ďalej uviedol, samosprávy nie sú autormi problémov, ale zlé rozhodnutia štátu dennodenne pociťujú na vlastnej koži. ,,To, čo v tomto období potrebujeme najviac, je rýchla a efektívna pomoc od vlády. Mestá a obce očakávajú, že vláda predstaví také riešenia, ktoré pomôžu samosprávam s vysokými účtami energií za jeseň a zimu minulého roka,“ dodal Ľ. Kubáň.

K protestnej akcii sa pripájajú aj obce Liptovské Revúce, Liptovská Osada, Liptovský Michal, Ludrová a Turík. Informovali o tom na webovej stránke a prostredníctvom sociálnej sieti.

Starostovia obcí zároveň prosia obyvateľov, aby v čase zhasnutého osvetlenia dbali o svoju bezpečnosť.

Zdroj: FB/ Ľubomír Kubáň – primátor mesta Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.