
Zverenci Ondřeja Smetanu vyhrali vo včerajšom stretnutí 8. kola nadstavbovej časti Niké ligy na trávniku Dukly Banská Bystrica 2:0 a definitívne ju tak poslali do druhej ligy.
Ružomberok zvíťazil v Banskej Bystrici a definitívne ju poslal do druhej ligy
Jeden z najľahších gólov
Súboj poslednej Banskej Bystrice a predposledného Ružomberka mohol ešte zamiešať kartami v boji o záchranu, keďže Dukla strácala na „Ružu“ päť bodov. Liptáci však nič také nedopustili a po výhre zvýšili svoj náskok na osem bodov. Keďže do konca súťaže ostávajú už len dve kolá, tak sa definitívne vyhli priamemu zostupu.
„Vedeli sme, aký dôležitý duel nás čaká. Celý týždeň sme sa naň pripravovali, aj keď sme odohrali vo štvrtok finále Slovnaft Cupu. Rozhodlo podľa mňa to, že sme viac chceli a dodržiavali plán. Ideme od zápasu k zápasu, chceme zachrániť sezónu, aby to pre nás dobre dopadlo na konci súťaže,“ povedal David Huf, strelec víťazného gólu.
V 21. minúte domáci brankár Michal Trnovský urobil obrovskú chybu pri rozohrávke a doslova daroval Hufovi gól. Ten situáciu opísal nasledovne: „Vždy, keď idem napádať brankára, tak dúfam, že by sa to mohlo stať. Väčšinou sa to nestane, ale teraz k chybe prišlo, bol som tam a upratal loptu do prázdnej brány. Keby som tam nebežal, tak gól nedám. Určite ide o jeden z mojich najľahších gólov, ale je za ním aj nejaká práca.“
Ružomberok ostal po výhre na predposlednom 11. barážovom mieste so ziskom 30 bodov, no všetko má vo svojich rukách. V najbližšom zápase, ktorý odohrá v sobotu 10. mája o 18:00 h, totiž privíta na svojom štadióne desiaty AS Trenčín. Ten má na svojom konte len o dva body viac. Ak „Smetanovci“ nad ním zvíťazia, preskočia ho v tabuľke. V poslednom kole nastúpia proti Komárnu.
Ilustračné foto – Rudolf Maškurica
Podporte kvalitný nezávislý obsah
Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.