Ružomberok si v covid automate po troch týždňoch polepší. Budeme v červenej fáze

Dolný Liptov prechádzal z čiernej farby do bordovej od Veľkonočného pondelka. Po troch týždňoch bude Ružomberok už červený, čo znamená druhý stupeň varovania.

Počas stredajšieho rokovania vláda schválila v rámci covid automatu rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti. Platiť začne od budúceho pondelka 26. apríla.

Po novom nebude na Slovensku ani jeden okres v čiernej farbe. Bordových okresov bude 22, červených 52 a ružových päť.

Od budúceho týždňa by sa zároveň mali uplatniť opatrenia podľa jednotlivých fáz okresov. Napríklad v ružových okresoch môžu byť otvorené aj stredné školy.

„Najbližšie dni dáta ukážu, ako sa nám darilo cez Veľkú noc, čísla hospitalizovaných nám klesajú, je to výsledok našej spoločnej zodpovednosti, ďakujem vám za to, vydržme a spoločne vírus porazíme,“ uviedol premiér Eduard Heger, ktorý opätovne vyzval všetkých na pokračovanie v dodržiavaní protiepidemických opatrení.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.