Primátor sa po prvý raz počas epidémie prihovoril občanom

Primátor Igor Čombor sa v pondelok po prvý raz od vzniku epidémie prihovoril občanom. Povedal, že pracuje z domu a dodržiava ako dôchodca dobrovoľnú karanténu. Sľúbil, že mesto bude pred obchodmi rozdávať mikroténové rukavice. Viac tu.

„Všetky rozhodnutia, ktoré sme v meste prijali, prijala nakoniec aj vláda, takže sa ukázali ako dobré a rozumné,” povedal vo videu na sociálnej sieti Igor Čombor.

Potvrdil, že ako bývalý aktívny infektológ, súhlasí so súčasnými opatreniami, ktoré môžu viesť k vyriešeniu situácie. Vyzval ľudí, aby nerobili paniku a zopakoval, že všetci dôchodcovia v meste nad 65 rokov dostanú rúška prostredníctvom domových dôverníkov a poslancov. Rozdávanie by malo začať v stredu.

„Chceme, aby sa urobila stála služba pred obchodmi s potravinami v meste. Či už bude na ňu dohliadať mestská polícia, ak máme dostatočný počet policajtov alebo to budú robiť skauti alebo iní dobrovoľníci, lebo to bude veľmi dôležité, aby sme zabránili šíreniu pandémie aj dotykom. Takže rukavice mikroténové, aby mali všetky reťazce potravinové aspoň tie najlacnejšie rukavice a aby si ich každý nasadil na ruky predtým, ak osa bude dotýkať potravín v obchode,” povedal primátor.

Vyzval ľudí, aby si rozmysleli, či a prečo majú ísť von. Aby nechodili v skupinách, dodržiavali nariadené opatrenia mesta a štátu a boli disciplinovaní. Len tak môžeme prekonať krízu s čo najmenšími stratami.

„Aj ja, ako občan vyššej vekovej kategórie, ktorý má aj zdravotné riziká, preto mám na sebe aj respirátor, lebo ako infektológ viem, čo ma chráni, som nastúpil na prácu z domu, ale som v styku s mestským úradom a konzultujem všetky dôležité rozhodnutia, aby sa úrad nezastavil,” povedal občanom primátor.

Zároveň poďakoval všetkým, ktorí sa rozhodli v týchto časoch nejako zapojiť a dobrovoľne pomôcť druhým ľuďom.

„Všetkým vám prajem, aby ste mali dobrú disciplínu, odvahu a boli ste vyzbrojení nádejou, že sa nám to podarí zvládnuť. Nie je čas na politické šarvátky. Život sa s nami nemazná, ale my sa musíme k nemu postaviť statočne a so cťou,” uzavrel svoj príhovor na sociálnej sieti Igor Čombor.

Titulná fotografia – primátor Igor Čombor počas príhovoru zo svojej kancelárie na mestskom úrade. Zdroj – reprofoto/facebook.com/mestoruzomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.