Ružomberok spoznal súpera v Európskej lige, čaká ho dlhá cesta na východ Európy

Ružomberských futbalistov čakajú minimálne štyri zápasy v pohárovej Európe. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok otvoria púť v pohárovej Európe proti náročnému protivníkovi.

Zverenci Ondřeja Smetanu nastúpia v prvom predkole Európskej ligy (EL) proti kazašskému tímu FC Tobol Kostanaj. Úvodný zápas je na programe 11. júla v Ružomberku, odveta sa uskutoční o týždeň neskôr (18. júl).

Oranžoví si zabezpečili účasť v EL vďaka triumfu v Slovnaft Cupe, keď vo finále zdolali FC Spartak Trnava 1:0. MFK Ružomberok, ktorý bol pri žrebe nenasadený, mohol okrem Tobolu Kostanaj dostať za súpera aj FC Šerif Tiraspoľ (Moldavsko), NK Maribor (Slovinsko), Wislu Krakow (Poľsko), FC Pafos (Cyprus) a FC Paksi (Maďarsko).

Turecko alebo Švajčiarsko?  

Súper Liptákov v úvodnom predkole EL – FC Tobol Kostanaj doposiaľ dvakrát získal majstrovský titul (2010, 2021), rovnako dva razy ovládol Kazašský pohár (2007, 2023) a trikrát sa radoval z triumfu v Superpohári (2021, 2022, 2024). Kazašská najvyššia futbalová súťaž, na rozdiel od Niké ligy, sa hrá systémom jar-jeseň. V aktuálnom ročníku sa Tobol Kostanaj nachádza na 6. mieste.

Ružomberčania poznajú už aj mená potenciálnych súperov, ktorým budú čeliť po konfrontácii s kazašským protivníkom. V prípade, že „Ruža“ zvládne dvojzápas s Tobol Kostanaj, tak v druhom predkole EL nastúpi proti tureckému Trabzonsporu. Naopak, ak Liptáci v úvodnom predkole EL neuspejú, tak v druhom predkole Konferenčnej ligy (KL) budú čeliť švajčiarskemu FC St. Gallen 1879.

Úvodné stretnutia druhého predkola oboch súťaží sú na programe 25. júla, pričom odvety sa uskutočnia 1. augusta. V prípade postupu cez Tobol Kostanaj, by „Ruža“ odohrala úvodný duel druhého predkola EL proti Trabzonsporu na svojom ihrisku. Na druhej strane, ak „Smetanovci“ s kazašským tímom vypadnú, tak druhé predkolo KL začnú vo Švajčiarsku.  

Žreb prvého predkola EL:

MFK Ružomberok – FC Tobol Kostanaj (11. júl doma, 18. júl von)

Žreb druhého predkola EL:

víťaz MFK Ružomberok/FC Tobol Kostanaj – Trabzonspor A.S. (25. júl doma, 1. august von)

Žreb druhého predkola KL:

FC St. Gallen 1879 – zdolaný MFK Ružomberok/FC Tobol Kostanaj (25. júl von, 1. august doma)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.