Jedenástka 6. kola Fortuna ligy aj s dvojicou Ružomberčanov

Po 6. kole Fortuna ligy sa do najlepšej jedenástky kola dostali aj dvaja ružomberskí futbalisti. Sú nimi záložníci Marek Zsigmund a Matúš Kmeť. Ružomberok v šiestom kole prehral s Dunajskou Stredou 2:3.

„Som za túto nomináciu rád,“ povedal Marek Zsigmund pre RK Magazín. Tvrdí, že sa počas zápasu, za ktorý sa zmestil do zostavy kola, cítil dobre. Ružomberok v 6. kole Fortuna ligy podľahol Dunajskej Strede o jeden gól.

„Radšej by som bol, keby sme získali nejaké body, to je pre nás teraz najdôležitejšie,“ dodal Zsigmund s tým, že na ničom inom ako zbierať body ani nezáleží. 23-ročný záložník odohral v Dunajskej Strede 81 minút.

Druhým Ružomberčanom, ktorého vybrali do jedenástky kola, je stredopoliar Matúš Kmeť. „Som veľmi šťastný, že sa mi do najlepšej zostavy podarilo dostať,“ uviedol 20-ročný Kmeť pre náš portál. Gól sa mu podarilo streliť okrem zápasu v Dunajskej Strede aj v Slovenskom pohári v Lipanoch. Ružomberok tam vyhral 4:0 a postúpil do 3. kola.

Jedenástka 6. kola Fortuna ligy. Foto – Fortuna liga

Titulná fotografia – Marek Zsigmund pri lopte v zápase s Pohroním. Foto – Rudo Maškurica

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.