Ružomberok vyhral aj vo Fortuna lige. O gól porazil Žilinu

MFK Ružomberok zdolal na svojom štadióne krajského rivala spod Dubňa 2:1. Za Žilinu skóroval Arménec Vahan Bichakhchyan, v družine Liptákov sa presadil Štefan Gerec a Ladislav Almási.

Futbalisti Ružomberka po nedeľnom zápase so Žilinou poskočili zo šiestej na štvrtú priečku nadstavbovej skupiny o titul. Po víťazstve 3:0 v pohári nad Dunajskou Stredou porazili aj MŠK Žilina.

Päť zmien v zostave Hasprovcov

Mário Mrva, Filip Twardzik, Štefan Gerec, Dávid Filinský a Lukáš Kojnok. Tréner Ružomberka Ján Haspra urobil v treťom kole nadstavbovej časti päť zmien oproti pohárovému zápasu.

Aj keď aktívnejšie začal hosťujúci celok, Ružomberčan Almási sa v 10. minúte dostal po centri Gereca do zakončenia. Jeho hlavička ale úspech nepriniesla. Gól mohol padnúť aj v 30. minúte, keď Ružomberčania narýchlo rozohrali štandardnú situáciu, Matej Madleňák však mieril len do bočnej siete.

Ku koncu polčasu sa domáci Liptáci súperovi spod Dubňa vyrovnali. Aktivita bola na oboch stranách a hráčov neodradilo ani horúce počasie. Ružomberok v 44. minúte využil jednu zo svojich šancí, keď sa Štefan Gerec prekľučkoval až do šestnástky žlto-zelených, odkiaľ poslal loptu od hornej konštrukcie brány do siete Samuela Petráša.

Tri body ostali pod Čebraťom

V 55. minúte mohli skórovať aj Žilinčania, nebezpečná strela striedajúceho Dávida Ďuriša sa ale medzi tri žrde Matúša Macíka nezmestila. Skóre 1:0 tak platilo aj po hodine hry.

V 65. minúte sa k lopte dostal Štefan Gerec, poslal loptu na pravú stranu Ladislavovi Almásimu, ktorý pohodlne preloboval žilinského brankára a vsietil tak druhý gól Ružomberka. O minútu neskôr mohlo byť už 3:0, Twardzikovu strelu však Žilinčan Ján Minárik z bránkovej čiary vyrazil.

Štefan Gerec sa presadil za posledných 5 dní až trikrát. Gól strelil aj v zápase s MŠK Žilina. Foto – Rudo Maškurica

Hra sa od druhého gólu Ružomberka rozbehla a hralo sa z jednej strany na druhú. Narastali aj šance žlto-zelených. Brankára Ružomberka Matúša Macíka v 72. minúte prestrelil Arménec Vahan Bichakhchyan a kontaktným gólom dal Žiline ešte šancu zvrátiť nepriaznivý stav.

Tlak Žilinčanov poslednými minútami narastal, ale žiadna zo šancí už neprekvapila pozorného Macíka. Ružomberok si tak zo zápasu odniesol plný bodový zisk.

Každý silný v tom svojom

„My sme boli silní v držaní lopty, Ružomberok mal zas výborné kontry. Zápas sa mohol divákom páčiť,“ zhodnotil tréner Žiliny Pavol Staňo. Lodivod Liptákov Ján Haspra po zápase referoval, že túžba po víťazstve bola obrovská. „Napokon sme to zvládli a všetci v klube, v meste, v okrese, možno aj v kraji sa tešia z toho, že sme dnes získali tri body s ťažkým a kvalitným súperom.“

Ladislav Almási sa presadil na domácom štadióne po prvýkrát. „Je to môj prvý domáci gól. Minulý týždeň som skóroval vonku. Som rád, že zase mi to tam padlo,“ povedal 21-ročný útočník.

„Do zápasu sme išli s tým, že chceme hrať zo zabezpečenej obrany, ako proti Dunajskej Strede. Myslím si, že nám to vychádzalo. Môj gól pred koncom prvého polčasu nám veľmi pomohol,“ priznal Štefan Gerec, pre ktorého to bol v minulý týždeň tretí gól z dvoch odohraných zápasov. V pohári vsietil dva góly.

Autobusový zájazd na pohárové finále

Najbližšie sa Ružomberok predstaví v sobotu 4. júla na trnavskom Štadióne Antona Malatinského. Pôjde o štvrté a zároveň predposledné kolo nadstavbovej časti skrátenej Fortuna ligy.

V stredu 8. júla sa Liptáci predstavia na Národnom futbalovom štadióne, pričom vo finále Slovnaft cupu vyzvú bratislavský Slovan. Klub spod Čebraťa organizuje na zápas aj autobusový zájazd pre fanúšikov Liptákov.

„V prípade reálneho záujmu sa môžete prihlásiť od pondelka 29. júna 2020 do piatku 3. júla 2020 do 20:00 na maile futbalruza@gmail.com,“ píše sa na oficiálnej webovej stránke klubu s tým, že pri prihlasovaní je nevyhnutné uviesť meno a priezvisko všetkých prihlásených osôb a svoje telefónne číslo.

Cesta autobusom je bezplatná pre prvých dvesto fanúšikov Ružomberka. Vyžaduje si len kúpu vstupenky na zápas v hodnote 12 eur. „Predaj vstupeniek bude prebiehať vo štvrtok 2. júla, v piatok 3. júla a v pondelok 6. júla od 9:00 do 15:00 na ekonomickom oddelení klubu MFK Ružomberok. Platba je možná len v hotovosti.“

Prvý domáci gól zaznamenal v zápase so Žilinou Ladislav Almási s číslom 99. Foto – Rudo Maškurica
Strelec žilinského gólu Vahan Bichakhchyan bráni Mateja Madleňáka. Foto – Rudo Maškurica
Radosť ružomberských fanúšikov a Ladislava Almásiho z druhého gólu Liptákov v zápase. Foto – Rudo Maškurica

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:1 (1:0)

MFK Ružomberok: Macík – Mrva, J. Maslo, Twardzik – Kojnok (57. Ďungel), Filinský, Múdry, Brenkus (62. Takáč), Madleňák – Almási, Gerec (78. Regáli)

MŠK Žilina: Petráš – Minárik, Kopas (46. Ďuriš), Kiwior – Vallo, Gono, Myslovič (59. Iľko), Sluka – Bernár, Paur (65. Kurminowski), Bičachčjan

Góly: 45. Gerec, 65. Almási – 72. Bichakhchyan

Žlté karty: 65. Almási – 41. Paur, 75. Bichakhchyan

Rozhodovali: Dohál – Bobko, Jekkel