Ružomberok zvíťazil po reprezentačnej pauze nad Skalicou

Ružomberok zdolal na domácom ihrisku Skalicu 2:0. Foto: Rudo Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v piatok 30. septembra v rámci 12. kola Fortuna ligy so Záhorákmi 2:0. O výhre rozhodol svojim piatym gólom v sezóne reprezentant Regáli. Gólovú poistku pridal v závere zápasu Tučný.

Úvodná 20-minútovka sa niesla v znamení medzi šestnástkového futbalu, ktorý 924 platiacich divákov veľmi nenadchol. V 37. minúte sa do väčšej šance dostali hostia. Mihalíkova strela však nemala dostatok razancie, aby narobila Krajčírikovi problémy.

Ružomberčania podľa trénera Petra Struhára zodpovedne dodržiavali taktické pokyny. „Do zápasu sme išli so zámerom súpera pressovať, lebo ihrisko nebolo dobré. Predpokladali sme, že mužstvo Skalice bude mať problém s rozohrávkou,“ povedal na pozápasovej tlačovke lodivod domácich.

O minútu neskôr sa dostali ružomberskí futbalisti k rohovému kopu. Odrazená lopta sa dostala k Bobčekovi, ktorý našiel presnou prihrávkou hlavu Regáliho – 1:0. Jeho gól znamenal aj jedinú zmenu skóre v prvom polčase.

Od začiatku druhého polčasu zlepšili Ružomberčania ofenzívnu aktivitu. V 52. minúte to vyskúšal na brankára Junasa Zsigmund, no s jeho strelou nepochodil. Už o minút neskôr mohol na dvojgólový rozdiel zvyšovať Chrien, no ten sa cez obrancov súpera nedokázal presadiť.

Exportný gól Tučného

V 79. minúte mali možnosť na vyrovnanie hostia. Šebesta si nabehol na dobrý center do veľkého pásma. Jeho hlavičku však zneškodnil brankár Krajčírik. O minútu neskôr dostal po efektívnej prihrávke Zsigmunda príležitosť skórovať Tučný. Ten svojim projektilom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a zvýšil na 2:0.

Pre 20-ročného ofenzívne ladeného hráča to bol v ružomberskom drese jeho prvý gól. „Teší ma, že sa gólovo presadil Adam Tučný. Vieme, že je to talent, že má dobrú ľavačku. Po neuznanom góle sa zdravo naštval,“ dodal k Tučného gólu tréner Struhár.

V závere zápasu sa snažili o skorigovanie výsledku hostia. Proti však bol domáci brankár, ktorý Fábryho a Potomove pokusy zneškodnil. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo a Ružomberčania si tak mohli po zápase do tabuľky zapísať po bodových suchotách tri body.

Zápas proti stále nezdolanému

Ďalší ligový zápas majú Ružomberčania na pláne v piatok 7. októbra, keď sa stretnú v Zelpo Aréne s domácou Podbrezovou. Ich najbližší súper si v tejto sezóne nepripísal ani jednu prehru a po piatich výhrach a piatich remízach je za úradujúcim majstrom Slovanom Bratislava na druhom mieste.

Výkop zápasu je naplánovaný na 17:30 h. Do zápasu nenastúpia dlhodobo zranení hráči Boďa, Domonkos, Šefčík a Kochan.

Fortuna liga – 12. kolo:

MFK Ružomberok – MFK Skalica 2:0 (1:0)

Góly: 38. Regáli, 80. Tučný. Žlté karty: Vlasko, Yao. Rozhodovali: Smolák, Vorel, Bednár. Diváci: 924.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Zsigmund (90. Malý), Gerec (86. Kelemen), Chrien, Regáli (86. Morong) – Bobček (63. Tučný).

MFK Skalica: Junas – Blažek, Pohorín, Černek (84. Václav), Čogley – Nagy, Hollý (46. Potoma), Yao – Mihalík (46. Fábry), Haša (46. Baumgartner), Vlasko (69. Šebesta).