Ružomberská dominancia pokračuje, žiačky strelili 13 gólov

Ženské výbery MFK Ružomberok pokračujú v demolácii súperov. Foto: MFK Ružomberok

Futbalistky MFK Ružomberok zdolali Prešov 3:1. Dorastenky a žiačky triumfovali v Spišskej Novej Vsi.

Ženy MFK Ružomberok začali nový ročník najvyššej futbalovej súťaže veľmi slušne. V úvodnom kole Liptáčky deklasovali na vlastnom trávniku Žilinu vysoko 7:1. Následne sa zverenkyne Jaroslava Súkeníka predstavili na pôde vicemajstrovského Slovana Bratislava, s ktorým uhrali bezgólovú remízu.

Skvelý štart

V treťom kole čakal Ružomberčanky v domácom prostredí nováčik Demišport ligy – 1. FC Tatran Prešov. Ten v úvodných dvoch vystúpeniach získal tri body. Najskôr podľahol po divokej prestrelke Slovanu 3:4. Následne družstvo zo Šariša triumfovalo nad Trenčínom rozdielom triedy (3:0).

„Ruža“ mala skvelý vstup do stretnutia, keď sa ujala vedenia v 4. minúte zásluhou kapitánky Jany Maslovej1:0. Do polčasu pridali hráčky spod Čebraťa ešte jeden presný zásah, keď sa v 35. minúte presadila Valéria Krivačková2:0.

Liptáčky zvládli úlohu favorita

Prešovčanky otvorili druhú 45-minútovku najlepšie ako mohli, keďže v 48. minúte znížili skóre na 2:1. Nováčikovi sa ale vyrovnať nepodarilo, práve naopak, ešte raz lovil loptu zo svojej siete. V 74. minúte dala definitívnu bodku za zápasom najlepšia strelkyňa „Ruže“ z uplynulého ročníka Darina Hrúziková3:1.

Družstvo Jaroslava Súkeníka má po troch kolách na svojom konte 7 bodov. Najbližší duel odohrá v sobotu 2. septembra, keď opätovne na vlastnom štadióne privíta FC Spartak Trnava. Ten v tomto kole zdolal v derby ŠK Slovan Bratislava vysoko 4:0.

O triumfe rozhodla dvojgólová hrdinka

Na víťazstvo z prvého kola nadviazali ružomberské dorastenky. Tie si predminulý víkend z chuti zastrieľali, keď deklasovali Michalovce vysoko 10:1. V druhom súboji nového ročníka čakal zverenkyne Igora Bellu zápas v Spišskej Novej Vsi.

V prvom polčase gól na Spiši nepadol. Po zmene strán udreli Ružomberčanky zásluhou striedajúcej Tatiany Tarajovej, ktorá otvorila gólový účet stretnutia – 0:1.istá hráčka v samom závere spečatila triumf Liptáčok druhým gólom v dueli – 0:2.

Najbližší zápas odohrajú juniorky v nedeľu 3. septembra, keď na domácom trávniku vyzvú FK Humenné. Družstvo z východu úvodné dve kolá prehralo.

Sedem gólov za polčas

Podobne ako ženy a juniorky si víťazne počínali aj ružomberské žiačky. Tie otvorili nový ligový ročník úspešne, keď v prvom kole triumfovali nad Michalovcami jednoznačne 7:0. V druhom zápase sezóny nastúpili zverenkyne Ľuboša ŽihlavníkaSpišskej Novej Vsi.

Liptáčky vybavili duel už v prvom polčase, po ktorom viedli 7:0. Družstvo zo Spiša síce odolávalo v úvodnej 15-minútovke, no následne sa spustil ružomberský uragán. Hetrikom v rozpätí 9 minút sa blysla Sára Palušáková. Dva góly v prvom dejstve strelila Simona Bačkorová.

Dvojitý hetrik

Aj po zmene strán pokračoval ružomberský strelecký koncert. Družstvo spod Čebraťa dalo hneď v prvých dvoch minútach druhého polčasu dva góly. V tejto časti hry síce jedenkrát udreli aj domáce, no Liptáčky skórovali až šesťkrát.

Zverenkyne Igora Bellu napokon deklasovali Spišskú Novú Ves vysoko 13:1. O drvivú výhru „Ruže“ sa postarala predovšetkým Simona Bačkorová, ktorá strelila až šesť gólov. Hetrik v stretnutí zaznamenala okrem Sáry Palušákovej, ktorá ho dosiahla už v prvom polčase, aj kapitánka družstva Diana Lauková.

Najbližší súboj odohrajú Ružomberčanky v nedeľu 3. septembra, keď na vlastnom ihrisku hostia FK Humenné. Klub z východu Slovenska je po dvoch kolách súťaže posledný, pričom ešte nestrelil ani gól.

Výsledky ružomberských ženských výberov:

DEMIŠPORT liga  I. liga (ženy) – 3. kolo:

MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 3:1 (2:0)

Góly: 4. Maslová, 35. Krivačková, 74. Hrúziková – 48. Sivčová.

1. LD – WU19 – 2. kolo:

FK Spišská Nová Ves – MFK Ružomberok 0:2 (0:0)

Góly: 51. a 85. Tarajová.

1. LŽ – WU15 – 2. kolo:

FK Spišská Nová Ves – MFK Ružomberok 1:13 (0:7)

Góly: 69. Kačírová – 25., 37., 46., 54., 57. a 78. Bačkorová, 15., 45. a 67. Lauková, 20., 23. a 29. Palušáková, 33. Maslová.