Za štvrtkový zápach v meste môže výpadok systému spaľovania v Mondi SCP

Príčinou známeho zápachu, ktorý sa v meste vo štvrtok popoludní vyskytol, bol 10 minútový výpadok systému spaľovania zapáchajúcich látok v Mondi SCP. Pre Ružomberský magazín to potvrdil hovorca spoločnosti Ľubomír Čech.

„Kvôli bezvetriu a celkovej aktuálnej poveternostnej situácii zápach v meste pretrval napriek rýchlej oprave tohto výpadku. Uvedomujeme si nepríjemnosti spojené s touto udalosťou a všetkým občanom sa za to ospravedlňujeme”, povedal hovorca Ľubomír Čech.

Známy, zrejme metylmerkaptánový zápach sa objavil nad mestom vo štvrtok popoludní okolo 14:00 a pretrval na niektorých miestach až do večera, aj kvôli spomínanej inverznej situácií v počasí.

Titulná fotografia – Závod Mondi SCP. Zdroj foto: polygrafia-fotografia.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.