Ružomberská nemocnica reprofilizovala lôžka. Obsadená je zatiaľ na 28 percent

Vzhľadom na vývoj situácie a nárast počtu nakazených pacientov koronavírusom v regiónoch Orava a Liptov pristúpila Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) SNP Ružomberok – FN k reprofilizácii lôžok.

„Do dnešného dňa vojenská nemocnica, podľa zákona o hospodárskej mobilizácii, reprofilizovala 69 lôžok na viacerých oddeleniach a klinikách nemocnice,“ oznamuje hovorkyňa vojenskej nemocnice Petra Dišková.

Pre pacientov s vírusovým ochorením COVID-19 má nemocnica k dispozícii aj 28 lôžok na klinike infektológie. Ďalších 10 lôžok, pre pacientov, ktorých zdravotný stav si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, je pripravených na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny (KAIM).

Pre pacientov podozrivých z nákazy COVID-19 a pre pacientov s pozitívnym výsledkom je ďalej vyčlenená jedna operačná sála v chirurgickom pavilóne.

Na pľúcnej ventilácii sú v ÚVN piati pacienti

Celkovo má nemocnica k dispozícii 107 lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19. Obsadenosť je aktuálne 28-percentná. „K dnešnému dňu evidujeme hospitalizovaných 25 pacientov na Klinike infektológie a 5 pacientov na KAIM,“ povedala hovorkyňa s tým, že deväť pacientov je z liptovského regiónu a 21 z Oravy.

Nemocnica tiež pristúpila k obmedzeniu plánovaných operačných výkonov v závislosti od vyťaženia kliniky KAIM. Dotknutých pacientov budú o zrušení ich operačného výkonu včas informovať jednotlivé pracoviská. Špecializovaná ambulantná starostlivosť však obmedzená nie je, pacienti tak môžu aj naďalej absolvovať svoje dohodnuté prehliadky u lekárov špecialistov, informovala nemocnica.

Zdroj – TS ÚVN

Titulná fotografia – Nové lôžka pre pacientov s ochorením COVID-19 v bývalej poliklinike, kde otvorili nový pavilón. Foto – ÚVN

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.