Ružomberská radnica ocenila strieborných bežcov

OZ Ružomberok v pohybe získalo na podujatí Od Tatier k Dunaju strieborné medaily. Foto: Filip Kubáň
Občianske združenie Ružomberok v pohybe si prevzalo od primátora mesta ďakovný list.

Vo štvrtok 31. augusta sa vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Ružomberku uskutočnila ceremónia bežeckého tímu OZ Ružomberok v pohybe. Ten na nedávnom podujatí Od Tatier k Dunaju obsadil fantastické 2. miesto. Ružomberské zoskupenie, ktoré sa postavilo šiestykrát po sebe na štart najväčšieho štafetového behu na Slovensku, zopakovalo rovnaký úspech z predošlého roka, kedy tiež získalo striebro.

Tento rok však ružomberské mužstvo dosiahlo, v porovnaní s ostatným ročníkom, lepší čas až o 20 minút, keď malo v cieli výslednú hodnotu 24:45:56. Na 345 km trať, ktorá začínalaJasnejkončilaBratislave, na Tyršovom námestí, sa postavilo 185 tímov. Nad sily Liptákov bol iba celok Superpodium.sk. Stupeň víťazov doplnil Mintal-TWD Team.

Primátor mesta Ľubomír Kubáň bol na ružomberských bežcov patričné hrdý. „Je to obrovský úspech. Vážim si, ako ste reprezentovali mesto. Dúfam, že budúci rok zabojujete o prvé miesto,“ uviedol prvý muž Ružomberka.

Večerný beh sa blíži

V Ružomberku si však môže súťažne zabehať každý. Aj tento rok sa v centre dolného Liptova koná Ružomberská bežecká liga, ktorá má v aktuálnej edícií vypísaných 5 pretekov. Prvým podujatím 6. ročníka RBL bol Beh ku krížu, ktorý sa uskutočnil 17. júna. Pred pár dňami sa mal konať Belanský beh, ten bol však napokon zrušený.

Najbližšie si pretekári zmerajú sily na Večernom behu, ktorý je na programe v piatok 8. septembra v parku Štefana Hýroša. V prvý októbrový deň je naplánovaný Beh okolo Sidorova. O týždeň na to (8. október) sa bude konať Beh na Malinné. Tohtoročnú RBL uzatvorí Liptovský Štefanský beh, ktorý sa uskutoční 26. decembra.

Strieborný tím OZ Ružomberok v pohybe: Dominik Babál, Jozef Bukový, Samuel Dvorštiak (kapitán), Martin Hatala, Tomáš Kučka, Miroslav Macko, Maximilián Medvecký, Ján Mráz, Tomáš Nemšovský, Jasmín Omerovič, Dominik Pavlíček, Martin Šramo.

Strieborný tím OZ Ružomberok v pohybe. Foto: Filip Kubáň

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.