Ružomberské futbalistky začali novú sezónu

Futbalistky MFK Ružomberok majú za sebou slušný štart do novej ligovej sezóny. Foto: Futbalistky MFK Ružomberok/Facebook
Najlepší vstup do nového ročníka prežívajú juniorky, ktoré sa nachádzajú na 2. mieste. Ženám po 6 zápasoch patrí 5. pozícia. Najhoršie sú na tom žiačky, ktoré sú v lige predposledné.

Najstaršie reprezentantky ružomberského ženského futbalu zaznamenali dobrý vstup do novej sezóny. Ženy MFK Ružomberok z úvodných štyroch duelov až trikrát vyhrali a ukázali, že treba s nimi počítať aj v tomto ročníku.

Ostatné dva zápasy však Liptáčkam výsledkovo nevyšli a prehrali ich o jeden gól. Treba ale podotknúť, že obe stretnutia hrali s veľkými favoritmi. Ružomberčanky sa tak po šiestich odohraných dueloch nachádzajú na 5. mieste, keď doposiaľ zaznamenali 3 výhry a 3 prehry.

Ružomberské ženy prevzal pred začiatkom sezóny Jaroslav Súkeník, keď nahradil na trénerskom poste Ľuboša Žihlavníka, ktorý momentálne pôsobí ako hlavný kormidelník ružomberských žiačok. Najbližší zápas odohrajú Ružomberčanky v sobotu 24. septembra v Žiline. Do konca roka čaká na Liptáčky 8 duelov. Po zimnej prestávke odohrajú ženy ešte 4 stretnutia.

Po skončení základnej časti sa ligová tabuľka rozdelí na dve polovice – skupinu o titul a skupinu o záchranu. Prvých päť mužstiev si zahrá nadstavbu o titul, zvyšná pätica tímov sa pobije o záchranu v najvyššej súťaži.

Výborná sezóna nováčika

V uplynulom ročníku sa Ružomberčanky ako nováčik súťaže prebojovali do skupiny o titul a splnili tak predsezónny cieľ. „Ruža“ v základnej časti v 18 dueloch zaznamenala 8 víťazstiev, 4 remízy a 6-krát ťahala za kratší koniec, pričom zaknihovala aktívne skóre 47:35 a obsadila 4. miesto.

V skupine o titul sa ale ženám nedarilo podľa predstáv, keď z 8 zápasov až 7 prehrali. Jedinú výhru zaznamenali nad Novými Zámkami, ktoré zdolali vysoko 8:1. S týmto súperom bojovali až do konca nadstavby o 4. miesto v tabuľke.

Úspešnejšie napokon bolo mužstvo z juhu Slovenska, ktoré v poslednom kole zdolalo Liptáčky 2:0 a odsunulo ich na konečné 5. miesto. V Slovenskom pohári sa Ružomberčanky neohriali príliš dlho, keď v 1. kole podľahli na svojom štadióne Žiline 0:2.

Ligu ovládol Slovan Bratislava, ktorý z 18 zápasov vyhral až v 17 prípadoch a utŕžil iba jednu prehru. V nadstavbe bol ale najúspešnejším tímom Spartak Myjava, ktorý vyhral skupinu o titul o 2 body práve pred Slovanom.

Skvelý začiatok sezóny v podaní junioriek

Ružomberské dorastenky zaznamenali úžasný štart do nového ročníka. Úvodné tri duely mužstvo trénera Igora Bellu vyhralo s neuveriteľným skóre 29:0. Ostatné dva zápasy ale juniorkám nevyšli, keďže ich prehrali zhodne 0:4. Liptáčky sa po piatich stretnutiach nachádzajú na 2. mieste so ziskom 9 bodov.

Najbližší duel odohrajú Ružomberčanky v nedeľu 25. septembra v Košiciach. Na jeseň čakajú na Liptáčky ešte 4 duely. Na jar odohrá „Ruža“ 9 stretnutí. Po základnej časti sa liga rozdelí na dve polovice. Prvé tri mužstvá čaká nadstavba o postup, zvyšná štvorica tímov si zahrá v skupine o umiestnenie.

V minulom ročníku ružomberské juniorky v základnej časti v 18 zápasoch zaknihovali 9 výhier, 3 remízy a 6 prehier, s aktívnym skóre 59:25 a obsadili 4. miesto. Ružomberčanky si napokon zahrali v skupine o umiestnenie. Ligu ovládli hráčky Tatrana Prešov pred Bardejovom.

V nadstavbovej časti sa ružomberským juniorkám mimoriadne darilo, keď zo 6 duelov až 5 vyhrali. Liptáčky podľahli len Popradu (0:1), ktorému ale všetko vrátili v poslednom kole, keď ho nešetrili a nadelili mu 13 gólov. Skupinu o umiestnenie tak zverenkyne Igora Bellu suverénne ovládli.

Žiačky zatiaľ iba s jednou výhrou

Najmladšie reprezentantky ženského futbalu v Ružomberku zatiaľ nezažívajú ideálny štart do novej sezóny. V doterajších piatich zápasoch ružomberské žiačky zaznamenali len jednu výhru, 3 prehry a jeden nerozhodný výsledok. Ostatný duel Liptáčky prehrali, keď na vlastnom ihrisku podľahli Prešovu 3:8. Momentálne sa nachádza „Ruža“ v 7-člennej tabuľke až na 6. mieste.

Najbližší zápas odohrajú Liptáčky v nedeľu 25. septembra v Košiciach. Do konca jesene ich čakajú ešte 4 stretnutia. Budúci rok odohrajú Ružomberčanky 9 duelov. Po skončení základnej časti sa tabuľka rozdelí na dve polovice. Prvé tri tímy si zahrajú nadstavbu o postup, zvyšnú štvoricu mužstiev čaká skupina o umiestnenie.

Pred štartom nového ročníka došlo pri ružomberských žiačkach k zmene na pozícii hlavného kormidelníka. Trénersky post prevzal bývalý tréner ružomberských žien Ľuboš Žihlavník, ktorý nahradil Viktóriu Čudrnákovú.

V uplynulej sezóne ružomberské žiačky v základnej časti v 18 dueloch zaznamenali 8 výhier, 1 remízu a 9 prehier, s pasívnym skóre 66:121 a obsadili 4. miesto. Základnú časť ovládli hráčky Tatrana Prešov, ktoré nestratili ani jeden bod. V nadstavbovej časti odohrali Ružomberčanky 6 zápasov, pričom všetky duely vyhrali. Skupinu o umiestnenie tak Liptáčky suverénne ovládli bez straty bodu.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.