Súperovi vrátili požičané

Ružomberčania si pripísali prvú ligovú výhru pod novým trénerom. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali na konci uplynulého pracovného týždňa stretnutie 15. kola Niké ligy. Prinášame pozápasové vyjadrenia aktérov.

Oranžoví zaznamenali po reprezentačnej prestávke úspešný vstup do ďalšej časti sezóny. V domácom prostredí vyzvali v predohrávke 15. kola trápiaci sa Trenčín, ktorí zdolali 1:0. Nový tréner Ružomberka Ondřej Smetana si vďaka tomu pripísal prvé ligové víťazstvo v novom pôsobisku.

Dlhé čakanie skončilo. Ružomberok vyhral prvý ligový zápas pod novým trénerom

„Zarezal“ bývalých spoluhráčov

V auguste utrpel Ružomberok v Trenčíne debakel, keď prehral 1:4, pričom už po polčase bolo vymaľované – 0:4. Tentokrát sa však karta obrátila a z troch bodov sa tešili Liptáci. „Zápas bol taký, aký sme očakávali. Terén nie je v tomto období ideálny, takže aj z tohto dôvodu sme vychádzali zo zabezpečenej defenzívy. Našim cieľom bolo hlavne neinkasovať, čo sa nám aj podarilo. Vedeli sme, že nejakú šancu budeme mať, a využili sme ju. Domáce víťazstvo sme potrebovali,“ opísal svoje pocity krátko po stretnutí autor jediného gólu Samuel Lavrinčík.

Hviezdna chvíľa tohto 22-ročného hráča prišla v 27. minúte, keď zo stredu veľkého vápna skóroval. Gól strelil do siete svojho bývalého zamestnávateľa, preto sa skromne tešil: „V Trenčíne som prežil dobré obdobie, na ktoré mám pekné spomienky,“ ozrejmil ružomberský záložník.

Čarodejník na bránkovej čiare

Ružomberčania sa mohli opätovne spoľahnúť na svojho brankára Tomáša Frühwalda, ktorý niekoľkokrát podržal svoje mužstvo. „Na ihrisku sme odviedli neskutočnú robotu. Na náročnom teréne bolo ťažké hrať kombinačne, preto sme zvolili dlhšiu hru. Dali sme však gól, v defenzíve sme situácie ubránili, takže sa môžeme radovať z výhry,“ skonštatoval domáci strážca svätyne.

Trenčania boli blízko vyrovnania v nadstavenom čase, lenže proti bol práve ružomberský gólman, ktorý vytiahol výborný zákrok. „Snažil som sa byť koncentrovaný celý zápas. Nebezpečné situácie som vyriešil dobre, a aj preto sme neinkasovali,“ povedal 21-ročný hráč, ktorý sa od príchodu českého trénera stal novou brankárskou jednotkou Liptákov, čo si nesmierne cení: „Dôveru si veľmi vážim, snažím sa ju vynahradiť v každom stretnutí.“

Nedokážu streliť gól

Futbalisti Trenčína nezvíťazili v šiestom ligovom stretnutí v rade, pričom až v piatich prípadoch vyšli strelecky naprázdno. „Hrali sme lepšie, boli sme aktívnejší, na začiatku sme mali veľa šancí. Potom však súper strelil gól, čo nás trochu zaskočilo a zabrzdilo. V druhom polčase sme to chceli zmeniť, vypracovali sme nejaké príležitosti. V závere sme si vytvorili tlak, no ukázalo sa, že nám to momentálne nepadá a nemáme šťastie v zakončení, uviedol na margo zápasu kapitán mužstva Damián Bariš.

Hráči spod hradu Matúša Čáka si v súboji vytvorili niekoľko príležitostí, no potvrdili, že sa v ostatnom období strelecky trápia. „Prišli sme do Ružomberka s cieľom zvíťaziť, ale na ťažkom teréne sa nám to nepodarilo. Vedeli sme, že to bude bojovný duel. Snažili sme sa súperovi v tomto aspekte vyrovnať. Chceli sme však aplikovať aj náš štýl, čo sa nám v určitých fázach hry darilo, v iných zase nie. Následne sme dostali gól, na ktorý sme nedokázali zareagovať. Momentálne máme na sebe „deku“, nevieme skórovať,“ reagoval bezprostredne po neúspešnom zápase hosťujúci brankár Michal Kukučka.

Znížili stratu

Ružomberskí futbalisti po štvrtej výhre v sezóne ostali na 9. mieste tabuľky, no dotiahli sa na ôsmu Skalicu, ktorá má rovnaký počet bodov (17). Na šiestu priečku zaručujúcu účasť v skupine o titul strácajú osem bodov.

Najbližší duel odohrajú Liptáci v stredu 29. novembra o 16:00 h, keď na svojom štadióne privítajú v rámci osemfinále Slovnaft Cupu druholigové FK Pohronie. V lige sa najbližšie predstavia na pôde majstrovského Slovana Bratislava (nedeľa 3. december o 17:30 h).