Ružomberskí futbalisti neúspešní aj v liptovskom derby

Ružomberčania otvoria nový ligový ročník na konci júla v severoslovenskom derby proti Žiline. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v nedeľu 31. júla v rámci 3. kola Fortuna ligy s MFK Tatran Liptovský Mikuláš bezgólovo 0:0.

Po poslednom neúspešnom zápase s Liptovským Mikulášom (prehra 2:3) sa chceli ružomberskí futbalisti svojim fanúšikom revanšovať. Úvod zápasu však priaznivcov „Ruže“ vôbec nenadchol. V 23. minúte sa po centri Tučného dostal do šance Kelemen, no jeho hlavičku chytil brankár Sváček.

V 33. minúte vyskúšal Fruhwaldovu pozornosť Václavík, no rovnako ako jeho ružomberský náprotivok nebol úspešný. O niekoľko minút neskôr sa do dvoch tutoviek dostal bývalý ružomberský futbalista Laura, ale ani tomu sa Fruhwalda nepodarilo prekonať.

Po polčasovej prestávke ružomberská ofenzíva mierne ožila. V 54. minúte to vyskúšal na brankára Sváčka krížnou strelou Kelemen, no jeho pokusom trafil iba bočnú sieť. O štyri minúty neskôr sa do obrovskej šance dostal Jendrišek, obidva jeho strelecké pokusy aj s dorazením však Fruhwald zneškodnil.

V závere zápasu mohli Ružomberčania rozhodnúť o zisku troch bodov, no Macejko netrafil do prázdnej bránky. Keďže v zápase nepadol ani jeden gól, oba tímy z Liptova si body po remíze 0:0 podelili.

Fanúšikovia plus, výkony hráčov mínus

Futbalisti „Ruže“ stratili zo svojej minulo-sezónnej hry, to čo ich zdobilo. Z hry Ružomberčanov sa vytratilo najmä chcenie a túžba zvíťaziť. Aj keď je ešte priskoro hovoriť o tohto sezónnom neúspechu, ideálne však na prvý pohľad táto sezóna nevyzerá.

K nevydarenému úvodu môžu prispieť aj dlhodobé zranenia kľúčových hráčov Kochana, Domonkosa a Boďu, ktorí sú znateľnou stratou pre družinu trénera Struhára. Avšak aj napriek nie práve ideálnemu štartu novej sezóny stoja za futbalistami ich fanúšikovia z fanklubu Concordia 1906, ktorí svoj klub podporili po výjazde do Litvy a Lotyšska aj v Poprade.

Stredoslovenské derby cez kopec

Už budúcu sobotu odohrajú ružomberskí futbalisti derby zápas „cez kopec“ s banskobystrickou Duklou. Úvodný výkop na Štiavničkách je naplánovaný na 18:00 h.

Ružomberskí futbalisti aktuálne strácajú na prvú priečku po jednej výhre a dvoch remízach dva body. Zápas s Duklou Banská Bystrica bude aj pre ďalšie smerovanie futbalovej sezóny 2022/2023 nesmierne dôležitý.