Ružomberskí futbalisti neúspešní aj v liptovskom derby

Ružomberskí futbalisti nezažívajú vydarený úvod sezóny. Body stratili v Poprade s Tatranom Liptovský Mikuláš. Fotografia: Rudolf Maškurica
Ružomberskí futbalisti nezažívajú vydarený úvod sezóny. Body stratili v Poprade s Tatranom Liptovský Mikuláš. Fotografia: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v nedeľu 31. júla v rámci 3. kola Fortuna ligy s MFK Tatran Liptovský Mikuláš bezgólovo 0:0.

Po poslednom neúspešnom zápase s Liptovským Mikulášom (prehra 2:3) sa chceli ružomberskí futbalisti svojim fanúšikom revanšovať. Úvod zápasu však priaznivcov „Ruže“ vôbec nenadchol. V 23. minúte sa po centri Tučného dostal do šance Kelemen, no jeho hlavičku chytil brankár Sváček.

V 33. minúte vyskúšal Fruhwaldovu pozornosť Václavík, no rovnako ako jeho ružomberský náprotivok nebol úspešný. O niekoľko minút neskôr sa do dvoch tutoviek dostal bývalý ružomberský futbalista Laura, ale ani tomu sa Fruhwalda nepodarilo prekonať.

Po polčasovej prestávke ružomberská ofenzíva mierne ožila. V 54. minúte to vyskúšal na brankára Sváčka krížnou strelou Kelemen, no jeho pokusom trafil iba bočnú sieť. O štyri minúty neskôr sa do obrovskej šance dostal Jendrišek, obidva jeho strelecké pokusy aj s dorazením však Fruhwald zneškodnil.

V závere zápasu mohli Ružomberčania rozhodnúť o zisku troch bodov, no Macejko netrafil do prázdnej bránky. Keďže v zápase nepadol ani jeden gól, oba tímy z Liptova si body po remíze 0:0 podelili.

Fanúšikovia plus, výkony hráčov mínus

Futbalisti „Ruže“ stratili zo svojej minulo-sezónnej hry, to čo ich zdobilo. Z hry Ružomberčanov sa vytratilo najmä chcenie a túžba zvíťaziť. Aj keď je ešte priskoro hovoriť o tohto sezónnom neúspechu, ideálne však na prvý pohľad táto sezóna nevyzerá.

K nevydarenému úvodu môžu prispieť aj dlhodobé zranenia kľúčových hráčov Kochana, Domonkosa a Boďu, ktorí sú znateľnou stratou pre družinu trénera Struhára. Avšak aj napriek nie práve ideálnemu štartu novej sezóny stoja za futbalistami ich fanúšikovia z fanklubu Concordia 1906, ktorí svoj klub podporili po výjazde do Litvy a Lotyšska aj v Poprade.

Stredoslovenské derby cez kopec

Už budúcu sobotu odohrajú ružomberskí futbalisti derby zápas „cez kopec“ s banskobystrickou Duklou. Úvodný výkop na Štiavničkách je naplánovaný na 18:00 h.

Ružomberskí futbalisti aktuálne strácajú na prvú priečku po jednej výhre a dvoch remízach dva body. Zápas s Duklou Banská Bystrica bude aj pre ďalšie smerovanie futbalovej sezóny 2022/2023 nesmierne dôležitý.

3. kolo Fortuna ligy:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Ružomberok 0:0 (0:0)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Popović, Bielák, Bedecs, Nečas – Gerát, Václavik, Staš – Laura (90. Diviš), Jendrišek (80. Voško), Káčerík (83. Ďungel).

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš (46. Luterán), Maslo, Mrva, Madleňák (71. Halabrín) – Lichý, Mojžiš – Morong, Tučný (77. Macejko), Regáli (46. Gerec) – Kelemen.

Žlté karty: 22. Káčerík, 30. Bielák, 47. Václavik, 90. Staš – 2. Fabiš, 32. Mojžiš, 45. Regáli. Rozhodovali: Ziemba – Jekkel, Štrbo. Diváci: 896.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.