Ružomberskí hasiči mali v októbri dvadsať výjazdov

Ilustračná foto. Zdroj: redakcia
Najčastejšie zasahovali pri dopravných nehodách, odchyte bodavého hmyzu a pri odstraňovaní prekážok na ceste.

Hasiči z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Ružomberku vykonali celkovo 20 výjazdov za mesiac október 2023.

Počas uplynulého mesiaca boli k dopravným nehodám privolaní osemkrát. ,,Pri týchto nehodách nedošlo ani k jednému úmrtiu, avšak pätnásť ľudí bolo zranených,“ spresnil Andrej Sedlár z prevádzkovo technického oddelenia OR HaZZ Ružomberok s tým, že jedenkrát sa jednalo o dopravnú nehodu kamiónu a osobného automobilu.

Hasiči pomáhali aj pri prevoze nadrozmerného pacienta

Ružomberskí hasiči z dvadsiatich prípadov poskytli technickú pomoc osemkrát pri rôznych typoch udalostí. Išlo najmä o odchyt bodavého hmyzu a odstraňovanie prekážok na ceste.

,,V dvoch prípadoch bola hasičská jednotka vyslaná na transport nadrozmerného pacienta. V jednom bola jednotka vyslaná na neodkladnú zdravotnú starostlivosť k pacientovi,“ priblížil Sedlár v tlačovej správe.

K požiarom vyslali hasičov trikrát, z toho jedenkrát na výpomoc Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Banskej Bystrici, ktorí hasili požiar hybridného auta na Donovaloch. Jedenkrát sa jednalo o príznaky horenia v lese.

Povodne tento mesiac nezaznamenali

V mesiaci október ružomberskí hasiči zasahovali jedenkrát pri otváraní bytu a umožnení vstupu do objektu a jedenkrát pomáhali pri úniku nebezpečnej látky, resp. vytečeného oleja. Povodne tento mesiac nezaznamenali.

,,Povodňové práce neboli za uplynulý mesiac vykonávané. V mesiaci október prebehlo aj jedno previerkové cvičenie v spolupráci s príslušníkmi Policajného zboru SR a Zboru väzenskej a justičnej stráže,“ dodal na záver Sedlár.

Ružomberskí hasiči zasahovali za prvý štvrťrok pri 87 výjazdov

Zdroj: TS OR HaZZ Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.