Šachisti Ružomberka postúpili do druhej ligy

Ružomberskí šachisti postúpili po 22. rokoch do druhej najvyššej celoslovenskej súťaže. V aktuálnej sezóne 3. ligy 9 zápasov vyhrali jeden remizovali a len raz prehrali.

V nedeľu 4. marca si po dvadsiatich dvoch rokoch ružomberskí šachisti opäť vybojovali postup do 2. ligy. Šachistom z Ružomberka vzali body počas celej sezóny len hráči Liptovskej šachovej školy za remízou 4:4 a jediná prehra prišla s DMS Žilina, po výsledku 4,5:3,5. V poslednom kole, práve 4. marca, kedy Ružomberok potreboval vyhrať, aby sa stal víťazom najvyššej krajskej súťaže (3. ligy), Montana Ružomberok jednoznačne zvíťazila v Žiline proti Centralu 7,5:0,5.

Celé družstvo výborne viedol kapitán Jaromír Bednář, ktorý na prvej šachovnici uhral 7,5 boda z 11 partií. Tím podržali aj ružomberskí odchovanci Monika Motyčáková so ziskom 5,5 boda zo 7, Adam Kerdík so 6 bodmi zo 7. Ružomberok postúpil aj vďaka posledným šachovniciam zložených vždy z osem členného družstva. Tomáš Matušák a Ján Mydliar napríklad dokončili sezónu bez prehry, čím výrazne pomohli k deviatim víťazným zápasom v sezóne.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

“Treba spomenúť aj Petra Ambróza, Tóna Šingliara, Romana Hrnčiara, Róberta Drusku, ktorí tiež významnou mierou prispeli k postupu. Samozrejme aj ďalší hráči, ktorí nastúpili na 1 až 2 zápasy a pomohli tak Ružomberoku postúpiť do 2. ligy”, poznamenal predseda Šachového klubu Ružomberok Marek Zelnický.

Naposledy sa šachistom takéto niečo podarilo ešte v roku 1996, kedy po zlúčení s Liskovou vybojovali 2. a následne aj 1. ligu. Po troch rokoch účinkovania v 1. lige ale prišlo k zlúčeniu liptovských družstiev a vzniklo silné extraligové družstvo ŠK Liptov, ktoré dodnes reprezentuje Liptov v najvyššej súťaži pod názvom Liptovská šachová škola.

Správa vznikla z tlačovej správy Šachového klubu Ružomberok.

Titulná fotografia – Jaromír Bednář, kapitán tímu Montana Ružomberok. Zdroj – Šachový klub Ružomberok