Sedemgólovou prestrelkou Ružomberčania ukončili jesennú časť Fortuna ligy

MFK Ružomberok prehral v poslednom zápase jesennej časti Fortuna ligy v Michalovciach 4:3. Hetrikom sa blysol Martin Regáli. Ružomberčania s 22 bodmi prezimujú na šiestom mieste.

Po osemnástich kolách nazbierali Ružomberčania v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži 22 bodov. Stačí to na priebežnú šiestu priečku v tabuľke Fortuna ligy.

Posledný zápas Liptáci nezvládli a aj napriek tomu, že sa im podarilo až trikrát skórovať, podľahli Michalovciam 4:3.

Zápas ako na hojdačke

Hosťujúci Ružomberčania sa ujali vedenia v 20. minúte, keď Dalibor Takáč strieľal do ľavej žrde a loptu pohotovo dorazil Martin Regáli. Domáci vyrovnali po rohovom kope a z identickej situácie pridali aj ďalší gól, čím vyhrávali v 33. minúte 2:1. Hlavičkami sa presadili Filip Vaško a Ismar Tandir.

Potom však prišiel čas Martina Regáliho. Kostadinov ho pätičkou v šestnáste vysunul a Regáli sa nemýlil. Pred koncom prvého polčas dokonal hetrik, keď preloboval michalovského brankára Mateja Markoviča a Ružomberok opäť viedol.

„Som veľmi vďačný za hattrick, ale žiaľ, na body to nestačilo, a to ma veľmi mrzí. Myslím, že sme ten zápas mohli zvládznuť lepšie a minimálne bodovať,“ povedal pre RK Magazín 27-ročný ružomberský útočník Martin Regáli, ktorý zároveň doplnil, že zápas v Michalovciach sa musel divákovi páčiť.

Aj začiatok prvého polčasu bol energický. Tri minúty od začatia si po faule Mária Mrvu na útočníka Michaloviec Taiwa postavil loptu na biely bod Igor Žofčák. Z jedenásť metrovej vzdialenosti sa nemýlil a vyrovnal na 3:3.

V 78. minúte strhli Michalovčania víťazstvo na svoju stranu po tom, ako Tandir napálil do tyčky a loptu doklepol do siete Nigérijčan Abdulrahman Taiwo. Posledný zápas v roku 2020 tak Ružomberčania prehrali 4:3.

Päť víťazstiev a šesť prehier

Po neúplnej jesennej časti Fortuna ligy (dva zápasy Pohronia odložili na február) sú Ružomberčania na šiestom mieste. Nazbierali 22 bodov po piatich víťazstvách, siedmich remízach a šiestich prehrách.

Začiatok nebol ružový. Prvých šesť kôl Liptáci neokúsili chuť víťazstva. Prišla remíza s Trenčínom, Sereďou, Nitrou i Pohroním a prehra s Trnavou a Dunajskou Stredou. Až v siedmom kole si Ružomberok zgustol na Michovciach a vyhral 4:0. Vtedy strieľal hetrik Ladislav Almási.

Potom prišla trpká prehra 5:0 so Slovanom, čo družinu spod Čebraťa nakoplo natoľko, že vyhrala ďalšie tri zápasy za sebou. Víťazstvo prišlo so Zlatými Moravcami, potom v Senici a v domácom zápase so Žilinou.

Odvtedy vyhral Ružomberok len raz, a to s Nitrou. Ostatné výsledky naplnili tri prehry (Trenčín, Trnava a Michalovce) a tri remízy (Sereď, Pohronie a Dunajská Streda). Dokopy Liptáci strelili 26 gólov a inkasovali 28 gólov.

„Náš cieľ bola prvá šestka. Tam zatiaľ sme, ale na jar nás čakajú náročné zápasy a budeme musieť dokázať, že tam patríme,“ povedal Regáli.

Na jar odohrajú Ružomberčania ďalšie štyri zápasy základnej časti. Ich súpermi budú bratislavský Slovan, Zlaté Moravce-Vráble, Senica a Žilina. Potom sa tabuľka Fortuna ligy rozdelí na prvú polovicu, ktorá sa pobije o titul a druhá polovica mužstiev sa bude usilovať zachrániť sa v našej najvyššej futbalovej súťaži.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 3:0 (3:0)

MFK Zemplín Michalovce: Markovič – Kolesár (51. Méndez), Vovkun, Bednár, Vaško, Vojtko – Špoljarič, Žofčák, Begala (74. Popovits) – Tandir, Taiwo (90+. Neofytidis)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Zsigmund (74. Brenkus), Kochan (65. Múdry) – Kojnok (74. A. Kmeť), Kostadinov (65. Almási), Takáč (79. Filinský), Mojžiš – Regáli

Góly: 25. Vaško, 32. Tandir, 48. Žofčák (11 m), 78. Taiwo – 20., 35. a 44. Regáli

Žlté karty: 6. Vovkun, 51. Kolesár, 63. Méndez, 90+. Špoljarič – 71. Zsigmund, 90. Kmeť

Rozhodovali: Prešinský – E. Weiss, Borsányi