Siahali na tri body. Ružomberčania prišli o víťazstvo v nadstavenom čase

Liptáci obrali o body úradujúceho vicemajstra. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotu 11. novembra v rámci 14. kola Niké ligy s FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1.

V drese Ružomberka nastúpil po veľmi dlhom období Ján Maslo, ktorý naposledy figuroval v základnej zostave v polovici augusta, kedy Liptáci prehrali v Trenčíne 1:4. V prvom dejstve mali jednoznačnú prevahu Dunajskostredčania, ktorí v úvodnej 18-minútovke trikrát opečiatkovali konštrukciu hosťujúcej brány.

Domáci hráči sa mohli ujať vedenia už v 7. minúte, avšak pri hlavičke Mateja Trusu sa vyznamenal ružomberský brankár Tomáš Frühwald, ktorý ju vytesnil na brvno. O 10 minút si DAC vytvoril ďalšiu obrovskú príležitosť. Najskôr skončila strela Milana Vitálisa na žrdi. Z následnej dorážky hlavičkoval Aleš Čermák len do brvna.

Aj v ostatnom priebehu úvodnej časti hry bola aktívnejšia Dunajská Streda, no napriek tomu bol v MOL Aréne po prvom polčase bezgólový stav.

Gól po 394 minútach

Po zmene strán pokračovali Dunajskostredčania v dobýjaní ružomberskej brány, lenže proti bol Tomáš Frühwald, ktorý svojimi zákrokmi privádzal domácich hráčov do zúfalstva. Po hodine hry si hráči zo Žitného ostrova vytvorili v krátkom slede tri dobré šance, avšak ani jednu z nich nevyužili. Ružomberčania sa počas celého zápasu hlboko bránili, pričom sa spoliehali na protiútoky a štandardné situácie.

V 73. minúte si DAC vypracoval ďalšiu obrovskú príležitosť, no opätovne čaroval Tomáš Frühwald, ktorý dokázal zneškodniť tečovanú strelu Ammara Ramadana. V 80. minúte sa na ihrisko dostal ružomberský útočník Martin Boďa.

Ten o pár momentov zaznamenal hviezdnu chvíľu, keď sa k nemu po rohovom kope dostala lopta a ponúknutú možnosť pretavil na otvárací gól – 0:1. Liptáci týmto gólom ukončili svoje dlhé strelecké suchoty, ktoré trvali neuveriteľných 394 minút. Šokovaní domáci mohli vzápätí vyrovnať, lenže znova bol proti ružomberský strážca svätyne.

Štvrtýkrát im konštrukcia nepomohla

V 89. minúte mohol Samuel Lavrinčík definitívne rozhodnúť o osude súboja, avšak v stopercentnej šanci ho vychytal domáci gólman. Tento moment sa napokon ukázal ako kľúčový. V 94. minúte totiž DAC zo štandardnej situácie vyrovnal, keď sa s prispením brvna presadil striedajúci Bartol Barišić, ktorý uzavrel na konečných 1:1.

Ružomberčania síce získali na pôde vicemajstra cenný bod, s ktorým môžu byť vzhľadom na priebeh stretnutia spokojní, lenže ak by lepšie zvládli záver zápasu, mohli odchádzať s víťazstvom. Zverenci Ondřeja Smetanu ostali v tabuľke na 9. mieste, so ziskom 14 bodov.

Najvyššiu futbalovú súťaž po tomto kole preruší reprezentačná prestávka. Po jej uplynutí odohrajú ružomberskí futbalisti najbližší duel v piatok 24. novembra o 17:30 h, keď na svojom štadióne privítajú AS Trenčín.

Niké liga – 14. kolo:

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

Góly: 94. Barišić – 82. Boďa. Žlté karty: Dimun, Csinger – Frühwald. Rozhodovali: Marhefka – Ferenc, Vitko. Diváci: 4459.

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Vitális (66. Káčer), Csinger, Brunetti, Andzouana – Čermák, Goure, Dimun (83. Romero) – Gruszkowski, Trusa (83. Barišić), Herc (66. Ramadan).

MFK Ružomberok: Frühwald – Luterán, Maslo, Gabriel, Selecký – Lavrinčík, Múdry – Tučný (58. Šefčík), Zsigmund, Chrien (80. Boďa) – Hladík (58. Chobot).

AS Trenčín – MŠK Žilina 0:0

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 3:1

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Železiarne Podbrezová 0:2

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0

FC Košice – FC Spartak Trnava 0:2