Školáčku mal násilne lákať do auta neznámy muž

Ilustračná foto. Zdroj: canva.com
Polícia vyzýva, aby ľudia nešírili paniku na sociálnych sieťach. Mesto Ružomberok v súvislosti s incidentom zorganizovalo operatívne pracovné stretnutie na mestskom úrade a posilnili aj hliadky v okolí škôl.

Pred pár dňami sa na sociálnych sieťach šírila informácia o školáčke zo Základnej školy (ZŠ) Sládkovičova v Ružomberku, ktorú mal násilne lákať do auta neznámy muž. Informáciu medzi sebou zdieľalo viac ako 2-tisíc ľudí. Príspevok bol medzičasom zmazaný.

Príspevok zdieľalo vyše 2-tisíc ľudí. Zdroj: Polícia SR

Polícia však virálnu informáciu nepotvrdila a do dnešného dňa neeviduje žiadne nezvestné deti. Napriek tomu posilnili hliadky pri školách.

,,Policajti bezodkladne po prijatí oznámení začali vykonávať potrebné úkony s cieľom náležitého objasnenia veci,“ uviedla Polícia Slovenskej republiky (SR) v príspevku na sociálnej sieti.

Pod príspevkom sa začali zhromažďovať komentáre od rodičov detí, ktoré navštevujú spomínanú školu.

,,Som nevedel, že sa jedná o virálnu informáciu, keďže moje dieťa tam chodí do školy a uvedený páchateľ sa tam objavil 2 dni po sebe, pretože na druhý deň ho spoznalo dievča, ktoré sa pokúsili deň pred tým nalákať,“ píše rodič dieťaťa zo školy, kde došlo k incidentu.

Namiesto písania statusov, volajte políciu

Únosy detí, prevažne neznámymi ľuďmi na dodávkach, sú už akýmsi strachom rodičov, ktorí sa oprávnene boja o svoje ratolesti. Polícia preto chápe, že takáto informácia vie vyvolať paniku. Apeluje však na to, že v prípade akejkoľvek trestnej činnosti treba okamžite kontaktovať políciu.

,,Pri tejto príležitosti chceme zopakovať, že žiadny trestný čin sa sám nevyšetrí na sociálnej sieti, a preto v prípade akejkoľvek trestnej činnosti je potrebné kontaktovať políciu a nie naháňať lajky na sociálnych sieťach. Ak ste svedkom protiprávnej činnosti a máte pri sebe mobil, okamžite kontaktujte políciu,“ vyzýva polícia a zdôrazňuje, že včasné prijatie informácie na čísle 158 zvyšuje pravdepodobnosť objasnenia protiprávneho konania oproti prípadom, keď občania takéto oznámenie urobia prostredníctvom statusov na sociálnych sieťach.

Primátor sa stretol s riaditeľkou školy

Prípadom sa zaoberá aj ružomberský primátor Ľubomír Kubáň, ktorý v súvislosti s incidentom na ZŠ Sládkovičova zorganizoval vo štvrtok 19. októbra na Mestskom úrade v Ružomberku operatívne pracovné stretnutie.

Stretnutia sa okrem vedúcej oddelenia školstva a riaditeľky ZŠ zúčastnili zástupcovia Okresného riaditeľstva Policajného zboru SR v Ružomberku a Mestskej polície Ružomberok.

,,Prípad je aktuálne v štádiu preverovania štátnej polície, ktorá v spolupráci s mestskou políciou v rámci prevencie v meste Ružomberok zabezpečí zvýšenú hliadkovaciu činnosť v okolí škôl,“ informuje hovorca ružomberského primátora Vladimír Miškovčík.

Hovorca zároveň vyzýva, že ak by ste boli svedkom podozrivého správania sa nejakej osoby v okolí školy, prípadne, ak by ste takúto osobu zaregistrovali, je potrebné bezodkladne kontaktovať políciu na tiesňovej linke 158 alebo 159.

,,Šíriť paniku na sociálnych sieťach namiesto toho, aby sa vec riadne preverila je však nezodpovedné a vytvára zbytočnú paniku,“ dodala na záver polícia.

Zdroj: FB/Polícia SR, FB/Mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.