Slávia s mečbalom, Ruža s nožom na krku

Ružomberské basketbalistky prehrávajú v semifinálovej sérii 0:2 na zápasy. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v sobotu o 17:00 h tretí semifinálový zápas vyraďovacej časti Niké extraligy žien proti Slávii Banská Bystrica. Liptáčky budú chcieť znížiť stav série a odvrátiť postup Slávie, ktorá má postupový mečbal.

V úvodnom semifinálovom súboji triumfovali bystrické „pumy“ 77:57. Druhé stretnutie, ktoré sa uskutočnilo pod Urpínom, opätovne vyhrali zverenkyne Zuzany Žirkovej (82:64). Banskobystričanky tak vedú v semifinálovej sérii už 2:0 a ak uspejú v Koniarni, tak postúpia do finále.

Bystrické pumy sú po triumfe nad Ružomberkom jednou nohou vo finále

Extraliga žien vrcholí

V prípade, že Ružomberčanky zdolajú Sláviu, tak si vynútia štvrtý zápas, ktorý sa uskutoční 5. apríla v Banskej Bystrici. Prípadný piaty duel je naplánovaný na 8. apríla v centre dolného Liptova. Semifinálová séria sa hrá na tri víťazné stretnutia. Ak Liptáčky neuspejú proti Slávii, tak sa predstavia v boji o 3. miesto.

V druhom semifinále vyhrávajú majstrovské Piešťanské Čajky nad Young Angels Košice 2:0 na zápasy. Ak Piešťany porazia východniarky na svojej palubovke, tak si zabezpečia postup do finále.

V boji o 5. – 8. miesto ŠBK Šamorín zdolal BK ŠK UMB Banská Bystrica 2:0 na zápasy a zahrá si o konečnú 5. priečku. Banskobystričanky čaká súboj o 7. miesto. V druhom stretnutí o 5. až 8. miesto medzi CBK KošicePopradom je stav série nerozhodný 1:1. O víťazovi tejto série, ktorý si zahrá o 5. pozíciu, sa rozhodne v metropole východu. Porazený z tejto dvojice sa predstaví v súboji o 7. miesto.

Úvodný finálový zápas je na programe 15. apríla, pričom víťaz slovenskej ligy bude známy najneskôr 29. aprílaFinálová séria sa bude hrať na tri víťazné duely. Minuloročný titul obhajujú Piešťanské Čajky, ktoré vo finále zdolali MBK Ružomberok 3:1 na zápasy.

Program play-off Niké Extraligy žien:

Semifinále:

Piešťanské Čajky – Young Angels Košice /stav série – 2:0/ (sobota 1. apríl o 18:00 h)

MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica /stav série – 0:2/ (sobota 1. apríl o 17:00 h)

Zápasy o 5. – 8. miesto:

BK ŠK UMB Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 53:64 (konečný stav série – 0:2)

CBK Košice – BAM Poprad /stav série – 1:1/ (sobota 1. apríl o 15:00 h)

Rozpis zápasov semifinálovej série (hrá sa na tri víťazné stretnutia):

25. marec: MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica 57:77
29. marec: Slávia Banská Bystrica – MBK Ružomberok 82:64
01. apríl: MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica (17:00 h)
05. apríl: Slávia Banská Bystrica – MBK Ružomberok (prípadný 4. zápas)
08. apríl: MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica (prípadný 5. zápas)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.