Sliačania pomáhajú Sliačanom

Dobročinný Adventný večierok v Liptovských Sliačoch na podporu dvoch detí z obce, ktoré prišli o oboch rodičov. Obyvatelia darovali aj sto Dobročinných krabičiek pre chorých a osamelých spoluobčanov.

V poradí už dvanásty Dobročinný adventný večierok sa uskutočnil v nedeľu 4. decembra v Liptovských Sliačoch. Usporiadali ho dobrovoľníci z tamojšieho ELSE klubu v spolupráci s Obecným úradom a Základnou školou Jozefa Hanulu.

Na podporu Sofie a Alexa

Sála kultúrneho domu, kde sa podujatie konalo, praskala vo švíkoch. Ľudia si prišli vychutnať predvianočný kultúrny program a najmä podporiť dve dospievajúce deti zo Sliačov, ktoré stratili obidvoch rodičov. Sofii a Alexovi vzala mamu ťažká choroba a otec zomrel  v dôsledku úrazu. V súčasnosti sa o nich starajú príbuzní.

Podporiť ich mohli kúpou hand-made výrobkov od domácich výrobcov, tomboly či občerstvenia. Viacerí prispeli dobrovoľnou sumou aj do pokladničky. „Počas večierka sme vyzbierali rekordnú sumu – 6300 eur,“ povedala organizátorka Helena Priesolová. Dodala, že záujemcovia, ktorí by deti chceli podporiť, majú stále možnosť – prispením na účet zbierky v rámci dobročinnej platformy Donio.

Priniesli sto dobročinných krabičiek

Večierku predchádzala aj výzva na darovanie Dobročinnej krabičky pre chorých a osamelých ľudí zo Sliačov. Ľudia do nej mohli vložiť pochúťky, kozmetiku, knižku či inú drobnosť a priniesť ju priamo na večierok. Podľa H. Priesolovej takýchto krabičiek priniesli darcovia rovnú stovku.

K sviatočnej nedeľnej pohode prispeli vystúpenia detí z miestnej materskej a základnej školy, žiakov základných umeleckých škôl Jánoš a Dotyk z Ružomberka.

Fotogaléria

Foto: Lívia Dvorská

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.